Udostępnij:
Aktualności

Projekt „Młodzi głosują” CEO

W ciągu ostatniego semestru klasy 1f i 2a uczestniczyły w dużym przedsięwzięciu jakim był projekt “Młodzi Głosują” – program, którego autorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Zadanie składało się z kilku etapów. Pierwszym z nich była debata oksfordzka na wybrany temat. Uczestnicy debaty wybrali dyskusję nad kwestią wprowadzenia waluty Euro w Polsce. Obie drużyny wypadły bardzo dobrze – jedna z drużyn wygrała punktacją ekspertów, druga zaś głosami publiczności.
Kolejnym elementem uczestnictwa w programie było zorganizowanie i przeprowadzenie w szkole symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego – wyniki naszej symulacji znajdziecie w załączonych materiałach.
Całościowe wyniki ze wszystkich szkół w Polsce biorących udział w projekcie można zobaczyć tutaj:
Dodatkowo w czasie trwania projektu w ramach przedmiotów WOS i HiT realizowaliśmy lekcje m.in. o partycypacji obywateli w wyborach czy o programach unijnych dedykowanych młodzieży.
Za nami długie tygodnie ciężkiej pracy, ale wiemy zamykamy projekt z myślą, że było warto!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powiązane posty

Tarcza Zaufania

Dotarła do nas Tarcza Zaufania!   Czym jest Tarcza Zaufania? Jest wyróżnieniem przyznawanym szkołom przyjaznym i zaangażowanym przez Fundacja GrowSPACE.…
Więcej

Śniadek w Buffo

Śniadek, jak zawsze, aktywny w kulturze. Tym razem klasa 1g wraz z wychowawcą oraz kilkoro uczniów z klasy 2a zawitali…
Więcej

Śniadek w Operze

W ostatni piątek Uczniowie klasy Ia i IIIc udali się do Warszawskiej Opery Kameralnej na operę pt. ,,Uprowadzenie z Seraju”.…
Więcej
Menu
Skip to content