W drugim półroczu grupa Uczennic i Uczniów z klas pierwszych o profilu biol-chem odwiedziła stację ornitologiczną Uniwersytetu Gdańskiego w Kuźnicy na Półwyspie Helskim.
Dowiedzieliśmy się na czym polega badanie wiosennej migracji ptaków oraz obrączkowanie w ramach Akcji Bałtyckiej.
Zaszczyciła nas swoją obecnością nawet piękna para maleńkich dziwonii, która właśnie wróciła na lęg z dalekich Indii.
Następnego dnia przemierzyliśmy kilka kilometrów gdyńskiego wybrzeża podziwiając majestat Klifu Orłowskiego.