Udostępnij:
Rok szkolny 2021/2022

Spotkanie z Sędzią Wojciechem Hermelińskim

W dniu 19 października 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Śniadku Pana Wojciecha Hermelińskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku oraz byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Konstytucyjnego i poświęcone było Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności przepisów dotyczących wolności i praw obywatelskich, w tym wolności słowa i wolności zgromadzeń. Pan Sędzia odniósł się również do bieżących wydarzeń, a także odpowiedział na nurtujące nas pytania. W spotkaniu wzięło udział ok. 200 uczniów XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego zainteresowanych edukacją obywatelską i tematyką prawną.

Dziękuję Pani Bożenie Zahorskiej, nauczycielce języka francuskiego, za zaproszenie Pana Sędziego i zorganizowanie spotkania, Panu Sędziemu Wojciechowi Hermelińskiemu za przyjęcie zaproszenia, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tej wyjątkowej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie.

Marcin Konrad Jaroszewski

Powiązane posty

Klimatyczna Mapa Szkół

Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie Klimatyczna Mapa Szkół.   Czym jest Klimatyczna Mapa Szkół?  …
Więcej

Wyjazd do Hiszpanii

W dniach 7 -15 kwietnia grupa 23 uczennic i uczniów Śniadka wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Alicante na Costa…
Więcej
Menu
Skip to content