Udostępnij:
Aktualności

Międzyszkolny konkurs czytania na głos w języku hiszpańskim „Niech żyje czytelnictwo”

w środę 24 kwietnia 2024 dwoje uczniów Śniadka, Franciszka Wojcińska oraz Juliusz Bezulski, wzięło udział w konkursie czytelniczym, który polegał na prezentacji fragmentu tekstu w j. hiszpańskim. Pierwszy etap polegał na lekturze tekstu przygotowanego przez uczestnika. W drugim etapie należało zaprezentować tekst zaproponowany przez jury. 
Wydarzenie zorganizowane zostało przez nauczyciela języka hiszpańskiego Victora Majusa ze wsparciem uczniów 46 Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie.
Gościnnych progów użyczył Instytut Cervantesa, gdzie uczestnicy mogli przed konkursem zapoznać się z wystawą poświęconą słynnemu  argentyńskiemu grafikowi Quino,  autorowi komiksów o przygodach i rozmyślaniach postaci o imieniu Mafalda.
Już dzisiaj mamy zamiar przygotować się do następnej edycji tego konkursu, którego pierwszą nagrodą jest tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w Salamance : )
 
Tekst i zdjęcia Pani Anna Lewicka-Kusińska
 

Powiązane posty

Klimatyczna Mapa Szkół

Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie Klimatyczna Mapa Szkół.   Czym jest Klimatyczna Mapa Szkół?  …
Więcej

Wyjazd do Hiszpanii

W dniach 7 -15 kwietnia grupa 23 uczennic i uczniów Śniadka wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Alicante na Costa…
Więcej
Menu
Skip to content