trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2021

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

VIII Gala Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

5 czerwca 2018 roku odbyła się VIII Gala Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych. Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą gazetkę szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W tej pierwszej kategorii zwyciężyła gazetka SP nr 132 im. Sandora Petofiego „Sandor”, w drugiej – gazetka XLV LO im. Romualda Traugutta – „Monitor Traugutta”. W kategorii specjalnej, związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości, główną nagrodę odebrały redakcje SP nr 26 im. Mirosława Biernackiego („Puls Miedzianej”) oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 („Samochodówka dla Niepodległej”).

 Joanna Cieplińska-Kowalska

 

 

Śniadek wśród liceów najbardziej przyjaznych osobom LGBTQ

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Na portalu Wyborcza.pl ukazał się ranking warszawskich liceów dotyczący otwartości na osoby LGBTQ, opracowany przez ucznia IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, Dominika Kuca (http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23388116,licealista-stworzyl-ranking-stolecznych-ogolniakow-ktore-sa.html). Miło mi poinformować, że XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie znalazło się wśród liceów najbardziej przyjaznych osobom LGBTQ.

Jednym z celów naszej szkoły, zapisanym w statucie, jest wychowanie absolwenta, który będzie odnosił się z szacunkiem, otwartością i tolerancją do ludzi bez względu na ich wiek, płeć, kolor skóry, narodowość, niepełnosprawność, wyznanie lub jego brak, światopogląd i orientację seksualną oraz będzie wrażliwy na problemy i potrzeby innych ludzi. Cieszę się, że szkoła, którą mam zaszczyt i przyjemność kierować, dąży do osiągnięcia tego celu i stara się zapewnić wszystkim uczniom życzliwą i przyjazną atmosferę, za co całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuję.

Ranking liceów: https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/31412344_2128852777399713_1554133293287342080_n.pdf/Lista_Społeczności_Przyjaznych_LGBTQ.pdf?_nc_cat=0&oh=972da451373f08a7f33b7c55c1219c36&oe=5AF79D19&dl=1

Marcin Konrad Jaroszewski

Zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W dniu 19 kwietnia br. klasa 1b zwiedzała Giełdę Papierów Wartościowych, która znajduje się przy ul. Książęcej w Warszawie. Uczniowie zapoznali się, z krótką prezentacją na temat giełdy, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy. Obejrzeli także Salę Notowań, w której znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy, ekrany, na których widnieją notowania oraz cztery zegary obrazujące czas w różnych miejscach na świecie

Justyna Różycka

Zawody pływackie

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Dnia 13.04.2018 r. odbyły się Dzielnicowe Zawody Pływackie dla Uczniów i Nauczycieli Liceów Wolskich na pływalni ,,Nowa Fala’’ przy ul. Garbinskiego 1 w Warszawie . 
Organizatorem imprezy było XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy. 
Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach indywidualnych oraz w biegu sztafetowym.
W wyścigach uczestniczyli nietylko uczniowie i uczennice, ale rownież nauczyciele! 
Największym osiągnięciem naszej szkolnej reprezentacji było zajęcie   II miejsca w biegu sztafetowym na dystansie 6x25 m. stylem dowolnym -  w składzie : 
Aleksandra Polak , Sandra Szeliska, Adam Bielak, Krzysztof Szadkowski ,Aleksandra Zackiewicz , Łukasz Sosnowski. 
W konkurencjach indywidualnych na wysokich miejscach uplasowali się rownież nauczyciele: 
 Aleksandra Zackiewicz - I miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym 
Łukasz Sosnowski - II miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym 
 
Warto nadmienić iż wszyscy reprezentanci dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty , uzyskując odpowiednio punkty za kazdy wyścig na rzecz Naszej szkoły . 
W efekcie uplasowaliśmy się na V miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących liceów wolskich.
 Gratulujemy!

Aleksandra Zackiewicz

Relacja z wizyty w Centrum Olimpijskim

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Klasa 1 c już po raz drugi miała możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski. Pierwsza wycieczka „wprowadziła” młodzież w świat starożytnych Igrzysk Olimpijskich, druga zaś – przybliżyła najważniejsze informacje dotyczące aktualnie trwających ZIO w Pjongczang w Korei Południowej. Pod koniec zajęć wszyscy brali udział w interaktywnej zabawie – teście wiedzy na temat omawiany podczas wykładu. Na zwycięzcę czekały atrakcyjne nagrody olimpijskie.

Uczniowie dowiedzieli się skąd wywodzi się historia Igrzysk Olimpijskich, jakie są i co oznaczają symbole olimpijskie, jaki wpływ na życie człowieka miały igrzyska starożytne, a jaki mają nowożytne. Młodzież zwiedziła również wystawę w Muzeum Sportu, gdzie Pani przewodnik zapoznała nas z rozwojem poszczególnych dyscyplin sportowych oraz z jakże barwną, a niekiedy tragiczną historią polskich sportowców .

Anna Kruszewska 

 

Biblioteka otwarta dla wszystkich

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Wszystkich mieszkańców dzielnicy Wola zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej. Każdy może zostać czytelnikiem i korzystać z wypożyczalni oraz innych usług bibliotecznych.

Zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek 9:00 – 15:30

Wtorek 7:45 – 11:40; 12:00 – 17:30

Środa 10:35 – 14:40

Czwartek 8:30 – 17:30

Piątek 11:15 – 14:15

Remont biblioteki finansowany był ze środków budżetu partycypacyjnego dzielnicy Wola.

Lodowisko - nietypowa lekcja wychowania fizycznego.

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Korzystając z zimowej aury za oknem, klasy pierwsze miały możliwość uczestnictwa w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, która przeprowadzona została na dzielnicowym lodowisku. Część osób doskonaliło swoje umiejętności jazdy na łyżwach, a dla niektórych była to pierwsza możliwość aby spróbować swoich sił na lodowisku. Najważniejsze było jednak to, że w większości przypadków uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć i zgłaszali chęć ponownego uczestnictwa w tego typu lekcjach.

Anna Kruszewska

 

 

 

Wyniki turnieju tenisowego

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Dnia 14.02.2018 roku odbył się w naszej szkole coroczny, walentynkowy turniej tenisa stołowego. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich klas, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji podczas klasowych rozgrywek. Turniej przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji i nie zabrakło emocji podczas decydujących meczy. Zawodnicy konkurowali ze sobą w oddzielnych grupach rocznikowych, w kategoriach mężczyzn i kobiet. Zwycięzcy poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w finałowym turnieju międzyrocznikowym. 

Nowy numer gazetki szkolnej już dostępny

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

"Pora na Śniadka" weszła w nowy rok w nowym składzie redakcyjnym, ale z niezmiennie wysokim poziomem dziennikarskim, o który dba opiekun gazetki - Pani Joanna Cieplińska-Kowalska. W numerze 10 oprócz świątecznych rozrachunków warto sięgnąć do bardzo ciekawych wywiadów z Kazimierą Szczuką i Różą Thun, wybrać się na wycieczkę po Muranowie i Gruzji, porozmawiać o seksie z Anją Rubik i poczytać o nowościach filmowych. Zapraszam do lektury.

Marcin Konrad Jaroszewski

Pora na Śniadka nr 10 (pobierz)

Wizyta w laboratorium biologicznym

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W dniu 23 listopada 2017 r. klasa 2c i 7 grudnia 2017 r. klasa 1c udały się do laboratorium biologicznego BioCen na warsztaty. Klasa 2c uczestniczyła w zajęciach pt. Synergia-wewnętrzne życie komórek, podczas których mogła m.in. oglądać pod mikroskopem własny materiał genetyczny. 

Klasa 1c na zajęciach pt. Na tropach białek dowiedziała się jak pracować z białkami, czym zajmuje się proteomika i jak wykorzystuje się wiedzę o białkach w biotechnologii. Uczniowie wyszli z zajęć bogatsi o nową wiedzę i zaciekawieni przeprowadzonymi doświadczeniami.

 Renata Falfus

 

 

Dzień walki z AIDS

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Dnia 1 grudnia 2017 r. klasy 2a i 2c przygotowały wystawę dotyczącą walki z HIV i AIDS. Projekt nosił nazwę Nienawiść nie leczy-rzecz o HIV i AIDS. W tym dniu zaangażowani uczniowie rozdawali przygotowane wcześniej ulotki, aby uświadomić innych o zagrożeniu, które niesie wirus.

 Renata Falfus

 

 

Tematyczne Dni

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja  naszej akcji - Tematyczne Dni. Zabawa polegała na wykonaniu zadnia przydzielonego przez SU. Wywiązanie się z zadnia, wiąże się z nagrodą w postaci zwolnienia z:
-niezapowiedzianej kartkówki
-odpowiedzi
-pracy domowej
Najlepiej z zadania wywiązała się klasa 2b i w nagrodę otrzymała wycieczkę współfinansowaną przez Samorząd Uczniowski. 
Anna Jeleszuk