trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2021

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

VIII Gala Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

5 czerwca 2018 roku odbyła się VIII Gala Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych. Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą gazetkę szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W tej pierwszej kategorii zwyciężyła gazetka SP nr 132 im. Sandora Petofiego „Sandor”, w drugiej – gazetka XLV LO im. Romualda Traugutta – „Monitor Traugutta”. W kategorii specjalnej, związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości, główną nagrodę odebrały redakcje SP nr 26 im. Mirosława Biernackiego („Puls Miedzianej”) oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 („Samochodówka dla Niepodległej”).

 Joanna Cieplińska-Kowalska

 

 

Śniadek wśród liceów najbardziej przyjaznych osobom LGBTQ

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Na portalu Wyborcza.pl ukazał się ranking warszawskich liceów dotyczący otwartości na osoby LGBTQ, opracowany przez ucznia IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, Dominika Kuca (http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23388116,licealista-stworzyl-ranking-stolecznych-ogolniakow-ktore-sa.html). Miło mi poinformować, że XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie znalazło się wśród liceów najbardziej przyjaznych osobom LGBTQ.

Jednym z celów naszej szkoły, zapisanym w statucie, jest wychowanie absolwenta, który będzie odnosił się z szacunkiem, otwartością i tolerancją do ludzi bez względu na ich wiek, płeć, kolor skóry, narodowość, niepełnosprawność, wyznanie lub jego brak, światopogląd i orientację seksualną oraz będzie wrażliwy na problemy i potrzeby innych ludzi. Cieszę się, że szkoła, którą mam zaszczyt i przyjemność kierować, dąży do osiągnięcia tego celu i stara się zapewnić wszystkim uczniom życzliwą i przyjazną atmosferę, za co całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuję.

Ranking liceów: https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/31412344_2128852777399713_1554133293287342080_n.pdf/Lista_Społeczności_Przyjaznych_LGBTQ.pdf?_nc_cat=0&oh=972da451373f08a7f33b7c55c1219c36&oe=5AF79D19&dl=1

Marcin Konrad Jaroszewski

Zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W dniu 19 kwietnia br. klasa 1b zwiedzała Giełdę Papierów Wartościowych, która znajduje się przy ul. Książęcej w Warszawie. Uczniowie zapoznali się, z krótką prezentacją na temat giełdy, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy. Obejrzeli także Salę Notowań, w której znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy, ekrany, na których widnieją notowania oraz cztery zegary obrazujące czas w różnych miejscach na świecie

Justyna Różycka

Zawody pływackie

public. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Dnia 13.04.2018 r. odbyły się Dzielnicowe Zawody Pływackie dla Uczniów i Nauczycieli Liceów Wolskich na pływalni ,,Nowa Fala’’ przy ul. Garbinskiego 1 w Warszawie . 
Organizatorem imprezy było XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy. 
Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach indywidualnych oraz w biegu sztafetowym.
W wyścigach uczestniczyli nietylko uczniowie i uczennice, ale rownież nauczyciele! 
Największym osiągnięciem naszej szkolnej reprezentacji było zajęcie   II miejsca w biegu sztafetowym na dystansie 6x25 m. stylem dowolnym -  w składzie : 
Aleksandra Polak , Sandra Szeliska, Adam Bielak, Krzysztof Szadkowski ,Aleksandra Zackiewicz , Łukasz Sosnowski. 
W konkurencjach indywidualnych na wysokich miejscach uplasowali się rownież nauczyciele: 
 Aleksandra Zackiewicz - I miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym 
Łukasz Sosnowski - II miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym 
 
Warto nadmienić iż wszyscy reprezentanci dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty , uzyskując odpowiednio punkty za kazdy wyścig na rzecz Naszej szkoły . 
W efekcie uplasowaliśmy się na V miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących liceów wolskich.
 Gratulujemy!

Aleksandra Zackiewicz