trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2021

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

Katarzyna Jaczyńska z klasy 2b reprezentowała środowisko szkolne na XVI Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej. Recytatorka opracowała tekst zawarty w siódmej i dziesiątej księdze Pieśni o słońcu niewyczerpanym Jana Pawła II . Życzymy dalszych sukcesów na drodze recytatorskich fascynacji...

Jacek Biczyk

 

 

 

70-lecie XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W jesienne południe, 19 października 2018 roku, świętowaliśmy 70-lecie istnienia naszej szkoły. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00, a uświetnili ją swoją obecnością znakomici goście, między innymi poseł na Sejm RP Pan Michał Szczerba (warto dodać, że nasz absolwent!), Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Pan Krzysztof Strzałkowski, przedstwiciele władz miasta oraz nasi absolwenci. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów o naszej szkole, za które Wszystkim bardzo dziękujemy. Pan Dyrektor wręczył też symboliczne statuetki najdłużej pracującym w naszej szkole nauczycielom i pracownikom. Następnie odbyliśmy podróż w czasie, poznając historię tego miejsca. Podczas prezentacji wszyscy obecni mogli posłuchać piosenek w wykonaniu szkolengo chóru.

Po uroczystości odbyło się także symboliczne otwarcie boiska szkolnego i nowoczesnej biblioteki multimedialnej. A potem poczęstunek i serdeczne rozmowy, którym nie było końca. Ten dzień należał do niezapomnianych!

Angelika Riabinow

 

 

Warszawska Jesień Poezji

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W dniach od 8 października do 12 października 2018 r. w szkole odbyła się Warszawska Jesień Poezji .. zajęcia lekcyjne nt. interprertacji współczesnego tekstu poetyckiego prowadzili poeci współczesni oraz literaci: Aldona Borowicz, Zbigniew Milewski, Wiesław Łuka, Borys Rusko, Joanna Rawik, Zofia Sofim Mikuła, Irena Łukszo, Anna Czachorowska, Paweł Kubiak, Andrzej Zaniewski, Elżbieta Musiał, Andrzej Tchórzewski, Urszula Zybura.
Jacek Biczyk
 
 
 

Tęczowy piątek

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

Tęczowy Piątek to międzynarodowa akcja, która odbyła się w Polsce już po raz trzeci. Celem przedsięwzięcia jest sprawienie, by uczniowie i uczennice LGBTQI czuły, że „w szkole jest miejsce też dla nich”. Zorganizowana została przez inicjatywę Kampania Przeciw Homofobii. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym święcie tolerancji.

Joanna Cieplińska – Kowalska

 

Dni Pawiaka

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W październiku klasa 1c wzięła udział w obchodach Dni Pawiaka. Na początku młodzież wysłuchała wykładu o niewoli powstańców warszawskich, a następnie spotkała się ze świadkiem tych wydarzeń – byłym więźniem Pawiaka – Leszkiem Zabłockim. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli poruszający spektakl Trzeba trwać, opowiadający o życiu na Pawiaku.

Anna Jeleszuk

 

 

Salon Maturzystów

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

12 i 13 września 2018 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy. Po raz kolejny Politechnika Warszawska umożliwiła przyszłym studentom zapoznanie się z ofertą uczelni wyższych.
Anna Jeleszuk

 
 

Rozpoczęcie roku szkolnego

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

Dnia 3. września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan Dyrektor Marcin Konrad Jaroszewski powitał wszystkich zebranych oraz życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po inauguracji nowego roku w sali gimnastycznej, uczniowie razem z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Justyna Różycka