trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2021

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Rocznica odzyskania niepodległości

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W naszej szkole obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości.  Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii. Przez ponad wiek Polska nie istniała na mapie świata, żył jednak naród, jego kultura i obyczaje. Z tej okazji uczniowie przygotowali inscenizację poetycką-muzyczną, w której przedstawiono wizję Polski tamtych czasów, od rozbiorów do odzyskania niepodległości.

Anna Jeleszuk

 

Olimpiada Języka Angielskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

13 listopada o godzinie 9:00 odbył się etap szkolny XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w niej udział 7 uczniów naszej szkoły. Niestety żadnemu z nich nie udało się przekroczyć progu punktów uprawniających do przejścia do kolejnego etapu.

Agnieszka Kalus - Gołębiowska

Konkurs języka angielskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym konkursie "My English Story" organizowanym w listopadzie b.r. przez III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego. Za zadanie mieli do napisania opowiadanie w języku angielskim na dowolny temat, długości 2-3 strony A4. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły- Beniamin Fabiński z klasy 3B, autor opowiadania pt.: "The Knowledge Worth Living For".

Agnieszka Kalus - Gołębiowska

XV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

Uczennica klasy I b reprezentowała szkołę w eliminacjach konkursu recytatorskiego "Usłysz, panie moje słowa...." Gratulujemy i życzymy sukcesów.
Gala konkursowa odbędzie się 9 listopada 2017 r. w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - galeria Porczyńskich przy pl. Bankowym. W czasie tej uroczystości zwycięzcom konkursu zostaną przyznane nagrody... Zapraszamy...

Jacek Biczyk

46. Warszawska Jesień Poezji

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

9 października 2017 roku.

Dziś o godzinie 8,50 odbyła się uroczysta inauguracja 46. Warszawskiej Jesieni Poezji - cyklu lekcji poetyckich pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty (Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie uczniów z literaturą ojczystą przez spotkania autorskie młodzieży z wybitnymi osobistościami polskiej literatury oraz krzewienie wiedzy z zakresu warsztatu literackiego.).

Na  lekcji inauguracyjnej prezentowała swoją twórczość Pani Aldona Borowicz, dokonaliśmy wspólnie analizy jej wiersza pt.: Druga siłownia; następne spotkania prowadzili Pani Żywicka - Łuckner oraz Pan Kazimierz Kochański.


Niech zatem słowa uskrzydlone nadają   wszystkim nowe sensy i znaczenia, prowokują i motywują do refleksji...

Czytaj dalej...

Jacek Biczyk

Dni Pamięci Pawiaka

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

6 października bieżącego roku klasa 1a pod opieką nauczycielki historii, Pani Anny Jeleszuk udała się na wycieczkę do Muzeum Więzienia Pawiak na coroczne Dni Pamięci Pawiaka. Pierwszym punktem programu był wykład pod tytułem „Kobieta w obozie koncentracyjnym na przykładach Warszawianek”, które przeszły przez Pawiak, podczas którego Anna Klimowicz z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej opowiedziała nam, jak wyglądało życie kobiet trzymanych na Pawiaku, a także w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. Dowiedzieliśmy się też trochę o historii samego więzienia, które powstało jeszcze w XIX wieku i obejrzeliśmy fragment wywiadu-rzeki zrealizowanego przez uczniów warszawskiego liceum w ramach projektu "O tym nie można zapomnieć..."

Czytaj dalej...

Ślubowanie klas pierwszych

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

29 września odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Część oficjalną poprowadziła Ola Kunio z 2 d. Po przemówieniu Pana Dyrektora Marcina Konrada Jaroszewskiego i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego- Pauliny Gajewskiej, odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas pierwszych. Na koniec Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny, młodzież musiała wykazać się wiedzą o szkole i sprawnością fizyczną.

Anna Jeleszuk

Wyjazd integracyjny dla klasy pierwszej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W dniach 13-15 września (I tura) i 20-22 września (II tura) klasy pierwsze wezmą udział w wyjeździe integracyjnym do Szkolnego Ośrodka wypoczynkowego w Marózie. W I turze pojadą uczniowie z oddziałów 1a, 1b i 1c, natomiast w II turze - uczniowie z oddziałów 1d i 1e. Pod opieką swoich wychowawców uczniowie odwiedzą olsztyńskie planetarium i obserwatorium astronomiczne oraz zamek w Nidzicy. Na uczniów czekają też dodatkowe atrakcje - zabawa w Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO i ognisko.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2017/2018 - archiwum

W dniu 4 września 2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan Dyrektor Marcin Konrad Jaroszewski serdecznie przywitał wszystkich zebranych oraz życzył uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym. Następnie przedstawił wicedyrektor szkoły - Panią Angelikę Riabinow. Słowa powitania do zgromadzonych w sali gimnastycznej wypowiedziała również Paulina Gajewska, zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Radzie Pedagogicznej i pracownikom szkoły życzymy pomyślnych wiatrów w nowym roku szkolnym.

Justyna Różycka