trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Wycieczka klasy IB i IIB do Elektrowni Wodnej w Dębe i Muzeum Pamięci w Palmirach

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

30 maja 2017 roku klasy Ib i IIb wzięły udział w wycieczce do Elektrowni Wodnej w Dębe oraz do Muzeum Miejsca Pamięci w Palmirach, upamiętniające ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej. Ostatnim punktem programu było wspólne ognisko na terenie Kampinowskiego Parku Narodowego.

                                                                                                                                             Przemysław Dziawer

Dzień Sportu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Dnia 2.06.2017 odbył się w naszej szkole DZIEŃ SPORTU, który zorganizowany został z okazji Dnia Dziecka. Reprezentanci każdej klasy rywalizowali ze sobą w 12 konkurencjach na specjalnie przygotowanym obwodzie stacyjnym. 

Trzech reprezentantów każdej klasy miało również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w teście wiedzy o sporcie.

Pozostali uczniowie przygotowywali dla swoich klas transparenty oraz inne formy dopingu, które później prezentowali przed publicznością.

Ruch, motywacja do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywna zabawa i fair play były tego dnia najważniejsze.

Mam nadzieję, iż udało nam się  zaszczepić w uczniach  ducha rywalizacji, najważniejsze jednak, by dzień ten kojarzył się wszystkim z dobrą zabawą!

Anna Kruszewska

Warsztaty w Komisji Nadzoru Finansowego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W poniedziałek 29 maja br. uczniowie z klasy IB wzięli udział w warsztatach w Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie. Zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania polskiego rynku funduszy inwestycyjnych oraz funduszy ETF, które są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Seminarium miało również za cel przekazanie wiedzy na temat inwestycji w instrumenty pochodne ze szczególnym uwzględnieniem opcji i kontraktów terminowych.

Justyna Różycka

Dzień Otwarty

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W środę, 5 kwietnia, w XXX LO odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Gościliśmy wielu uczniów oraz ich rodziców; mogli oni obejrzeć prezentację na temat naszej szkoły i dokładnie przyjrzeć się ofercie edukacyjnej.

Joanna Cieplińska-Kowalska

Konkurs na mistrza gramatyki niemieckiej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Uczennica naszej szkoły Angelika Halicka (IID) zajęłą trzecie miejsce w mazowieckim konkursie na mistrza gramatyki niemieckiej- "Grammatikmeister". Organizatorem konkursu było XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Marti w Warszawie a patronat honorowy nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Instytut Germanistyki UW. Angelika okazała się jedną z najlepszych pośród prawie 600 uczniów z mazowieckich liceów, którzy wzięli udział w konkursie.

Renata Suszczyńska

Street workout

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Jakby ktoś się jeszcze nie zorientował to nasze boisko zostało już wyremontowane. Oprócz nowych bieżni i boisk do gier zespołowych znajduje się tam jedno specjalne miejsce – klatka do street workout. Z tej okazji zaprosiliśmy trenerów z grupy StreetWorkout Warszawa, aby zaprezentowali w jaki sposób bezpiecznie i z korzyścią dla Swojego zdrowia korzystać z przyrządów dostępnych na takich właśnie placach. Okazało się, że jest to bardzo fajna forma aktywności, która nie wymaga specjalnego, drogiego sprzętu. Wystarczy już sam drążek, żeby skutecznie rozwijać naszą sprawność.

Trenerzy zapraszają do wspólnych treningów, które odbywają się we wtorki i czwartki na ul. Hożej 88 o godzinie 17:00.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: https://www.facebook.com/events/377894579269863/?__mref=mb

Film pokazujący na czym polega street workout
https://www.facebook.com/streetworkoutwwa/posts/1425538007490613

                                                                                                                      Michał Witosławski

Szkoła Filmowa

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Warto nabierać doświadczenia w różnych dziedzinach życia, szczególnie w sferze zawodowej. Nasi uczniowie mają duże możliwości, aby rozwijać się na wielu płaszczyznach. W dniu 7 marca br. klasy humanistyczno - teatralne miały okazję uczestniczyć w nagrywaniu programu "Szkoła Filmowa" w Collegium Nobilium. Takie wydarzenie mogło rozwijać młodych, interesujących się reżyserią, dziennikarstwem i aktorstwem. Nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia wspaniałego aktora Roberta Więckiewicza. Człowiek wielu ról. Umie zagrać i w niezwykle patetycznym filmie, i w typowej polskiej komedii, a nawet w filmie biograficznym. Jak to jest, że wszystko mu wychodzi tak dobrze? Zachęcamy do oglądania programu!

uczennica klasy 2a, Paulina Gajewska