trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Spotkanie opłatkowe z kombatantami

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

8 grudnia wolontariusze z naszego liceum, którzy uczestniczą w akcji WIĘŹ, wzięli udział w spotkaniu opłatkowym z kombatantami. Wysłuchaliśmy wzruszającego przemówienia Stanisława Zalewskiego, który opowiadał jak ważny był chleb w obozie koncentracyjnym, każda kromka była skrupulatnie wydzielana, nawet okruszki chleba nie mogły się zmarnować. Jak to kontrastuje ze współczesnym naszym życiem, gdzie chleb jest codziennie wyrzucany do śmietnika. Następnie razem z kombatantami śpiewaliśmy kolędy oraz pieśni patriotyczne. Później był czas na rozmowy przy wspólnym posiłku, w czasie którego mieliśmy zaszczyt poznać m.in. Pana Leszka Żukowskiego - prezesa  Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Anna Jeleszuk

"Akcja WIĘŹ"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Wolontariusze z naszej szkoły biorą udział w „Akcji WIĘŹ”, to działania pomocowe i społeczne skierowane do :

-żołnierzy Powstania Warszawskiego,

-byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych,

-żołnierzy AK,

-kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.

W ramach projektu nasi uczniowie pomagają w codziennym życiu wybranym kombatantom. Wzięli udział także w kilku szkoleniach m.in. z zakresu ratownictwa medycznego, psychologii, coachingu.

Anna Jeleszuk

Gala podsumowująca 100-lecie stołeczności Woli w oświacie

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej „Koło” odbyła się uroczysta gala podsumowująca 100-lecie stołeczności Woli, w której wzięła udział klasa 1b pod opieką dyrektora szkoły, Marcina Konrada Jaroszewskiego. Uroczystość zorganizowały władze Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy, a wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie wszystkich przedszkoli, szkół i placówek z naszej dzielnicy.

Pan Michał Szczerba, prezes Towarzystwa Przyjaciół Woli, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a przede wszystkim absolwent Śniadka, krótko przypomniał historię przyłączenia gminy Czyste (obecnie części dzielnicy Wola) do, będącej wówczas pod okupacją niemiecką, Warszawy. Wydarzenie to miało miejsce 8 kwietnia 1916 roku – w tym dniu generał-gubernator warszawski, Hans Hartwig von Beseler, podpisał rozporządzenie o przyłączeniu do Warszawy, z dniem 1 kwietnia 1916 r., okolicznych gmin, zwiększając tym samym powierzchnię miasta ponad trzykrotnie (z 3273 ha do 11483 ha). Wśród przyłączonych, oprócz gmin Mokotów i Czyste, znalazły się m.in. Czerniaków, Młociny, Marymont, Targówek, Grochów i Kępa Gocławska.

Podczas uroczystości burmistrz Dzielnicy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski, wręczył wolskim uczniom nagrody i wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i aktywność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy 2a i członkini Zarządu Samorządu Uczniowskiego, Paulina Gajewska.

Zwieńczeniem gali był elektryzujący koncert znanej piosenkarki, Natalii Szroeder.

Marcin Konrad Jaroszewski

Dzień Patrona

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W poniedziałek 21. listopada 2016 świętowaliśmy w szkole Dzień Patrona. Dzień ten obfitował w rozmaite wydarzenia związane z bieżącym życiem szkoły, jak i jej patronem Janem Śniadeckim. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jeleszuk zorganizował kiermasz ciast oraz debatę kandydatów na nowych przewodniczących Samorządu. Zwieńczeniem dnia była gra „Polowanie na Śniadka” zorganizowana przez grupę uczniów z klas 1a, 1d, 2a i 2b pod opieką pani Szubartowskiej. Przed reprezentantami klas stało osiem wyzwań luźno inspirowanych życiem i dokonaniami naszego patrona, mieli więc na przykład w krótkim czasie zbudować miniaturowe latające balony lub zrekonstruować układ planet ze zestawu sportowych piłek, aby odzyskiwać ukryte na terenie szkoły słowa klucze i na koniec ułożyć z nich zwyciężające hasło. Najszybsza i najskuteczniejsza okazała się klasa 1b, która została nagrodzona przez dyrektora wycieczką klasową.

Małgorzata Szubartowska

Sztuka w kontekście - Sienkiewicz a Matejko

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Program przeprowadzony został w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie zobaczyliśmy największe dzieła plastyczne najwybitniejszych polskich artystów. Poprzez dzieła malarskie dokonano opowieści o biografii Henryka Sienkiewicza. W programie wykorzystano dwa największe autorytety w dziedzinie polskiej sztuki malarskiej i literackiej - Jana Matejkę i Henryka Sienkiewicza. Na końcu zajęć młodzież miała za zadanie wcielić się w jedną z postaci Bitwy pod Grunwaldem i odegrać tzw. żywe obrazy, zabawę popularną w kręgach artystycznych dawnej epoki.

Anna Jeleszuk

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

2 grudnia odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki głosowania:

Sebastian Chądzyński- 115

Paulina Gajewska- 48

Weronika Kuryło- 28

Klaudia Sokołowska-22

                                                                                                                      Anna Jeleszuk

Turniej siatkarski

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 28 listopada 2016 roku odbył się I ANDRZEJKOWY TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR DYREKTORA XXX LO.

W turnieju eliminacyjnym uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy, z których dwie drużyny awansowały do ćwierćfinałów a jedna odpadała. Turniej eliminacyjny rozgrywano w systemie „każdy z każdym” - jeden set do 15 pkt.

W ćwierćfinałach rozegrano 4 mecze, po których 4 drużyny awansowały do półfinałów. Mecze półfinałowe i finały rozgrywane były do 2 wygranych setów. Ostatecznie, w wyniku bardzo emocjonujących rozgrywek, cztery pierwsze miejsca zajęły drużyny:

4 miejsce reprezentacja klasy 2C

3 miejsce reprezentacja rady pedagogicznej

2 miejsce reprezentacja klasy 1B

1 miejsce reprezentacja klasy 2B

Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim były rozgrywane. Turniej rozgrywany był na dobrym poziomie i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję.

Pod koniec turnieju reprezentacja uczniów wręczyła Panu Dyrektorowi, z okazji urodzin, pamiątkową tablicę oraz bukiet kwiatów.

                                                                                              Anna Kruszewska

Kiermasz ciast

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

21 listopada odbyła się w naszej szkole sprzedaż ciast. W wyniku akcji udało nam się uzyskać 270 zł. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona kurtka, czapka i szalik dla potrzebującego niepełnosprawnego chłopca. Akcja jest organizowana przez fundację I ty możesz zostać św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kilkanaście pysznych ciast i tym, którzy je zakupili.

Anna Jeleszuk

Debata samorządowa

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

21 listopada została przeprowadzona debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z programami poszczególnych kandydatów, mogli także zadać im pytania odnośnie realizacji swoich postulatów. Wybory odbędą się 2 grudnia - 3,4 lekcja na parterze.

Lista kandydatów:

Sebastian Chądzyński- 2b

Paulina Gajewska- 2a

Weronika Kuryło- 1a

Klaudia Sokołowska- 1b

Anna Jeleszuk

"Dialogi o Niepodległej-patriotyzm w świadomości młodych Polaków"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Uczniowie  z klasy 1 d wzięli udział w zajęciach „Dialogi o Niepodległej - patriotyzm w świadomości młodych warszawiaków” w Muzeum Niepodległości. Projekt  wpisywał się w edukację: historyczną, patriotyczną i obywatelską. Poprzez wiedzę z wydarzeń związanych z historią Polski w latach 1914-1944, młodzież mogła dowiedzieć się, co oznaczał patriotyzm w życiu naszych przodków, poczynając od młodych Legionistów, a kończąc na Powstańcach Warszawskich. Jakie były wzorce wychowawcze, które tak silnie związały młode pokolenie z Ojczyzną, dając tak liczne przykłady postaw patriotycznych i heroicznych.

Program podzielony został na  części:

  1. Tło historyczne i dzieje Polaków od 1914-1944.
  2. Wzorce wychowawcze pokolenia I i II wojny światowej.
  3. Dwugłos w literaturze i sztuce o ideale postaw patriotycznych.
  4. Korzenie wychowawcze w dwudziestoleciu międzywojennym.
  5. Warsztaty – NIEPODLEGŁA DZIŚ- moje daty, moje rocznice, moje znaki, moje wzorce - praca z arkuszem edukacyjnym w grupach .

Anna Jeleszuk

Maja Kobyłecka ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 15 listopada 2015 r. w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że stypendium za rok szkolny 2015/2016 z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała uczennica klasy 2c, Maja Kobyłecka.

Maja uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, a ponadto, jako członkini Zarządu Samorządu Uczniowskiego, angażowała się w prace na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

– Cieszę się z tego wyróżnienia. Będzie to dodatkowa motywacja do pracy, bo szkoła i nauka jest dla mnie kluczem do przyszłości, narzędziem, dzięki któremu mogę spełnić swoje cele, rozwijać nowe umiejętności – powiedziała szczęśliwa stypendystka zaraz po otrzymaniu wyróżnienia.

Maja bardzo lubi rysować, słucha dużo muzyki, kocha siatkówkę i nie wyobraża sobie życia bez tej dyscypliny sportu. W przyszłości ma zamiar studiować stomatologię.

Składamy Mai serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za realizację planów i zamierzeń.

Marcin Konrad Jaroszewski