trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Krav Maga - samoobrona na lekcji wychowania fizycznego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 7.02.2017 nasza szkoła gościła instruktorów z CENTRUM SZKOLENIA ISRAELI KRAV MAGA. Zajęcia z młodzieżą prowadził właściciel Akademii Pan Krzysztof Sawicki. Oficer, szkoleniowiec, konsultant, instruktor strzelectwa sportowego i bojowego, ekspert w zakresie bezpieczeństwa osobistego. Autor wielu programów szkoleniowych dla Sił Specjalnych.

Pan Krzysztof, wraz ze swoimi instruktorami, zapoznał uczniów z założeniami krav magi. Przeprowadził bardzo ciekawą prelekcję dotyczącą przeciwdziałaniu agresji oraz kontroli swoich emocji w sytuacjach zagrożenia. W części praktycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczyć pod okiem specjalistów oraz dowiedzieli się w jaki sposób należy postępować aby unikać realnego zagrożenia.

Dziękujemy Aleksandrze Blak z klasy 3B oraz instruktorom ze szkoły www.krav-maga.pl za zorganizowanie bardzo ciekawego i wartościowego szkolenia.

W imieniu „Israeli Krav Maga Academy – Krzysztof Sawicki zapraszamy wszystkich uczniów na BEZPŁATNE dwutygodniowe zajęcia SAVBOR w okresie ferii zimowych (szczegóły na załączonym zdjęciu).

Anna Kruszewska

Turniej tenisa stołowego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Dnia 6.02.2017 r. odbył się wewnątrzszkolny turniej tenisa stołowego.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 4 stoły do tenisa stołowego. W każdej z grup zawodników toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Konkurencje odbywały się w oddzielnych kategoriach kobiet i mężczyzn. W każdej kategorii rywalizacja przebiegała na poziomie klasowym (oddzielnie klasy I, II i III + nauczyciele) oraz w grupie open ( najlepsi gracze z każdego rocznika).

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników. Wysoki poziom prezentowali również nauczyciele biorący udział w rozgrywkach – na czele z Panem Dyrektorem.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych sportowych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Anna Kruszewska

Konkurs "Co nam w duszy gra"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

3 lutego 2017 roku o godzinie 11.00, w Gimnazjum nr 49 im. Starzyńskiego w Warszawie na ul. Smoczej 19, odbył się koncert finałowy XIV edycji Mazowieckiego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "Co nam w duszy gra".
W kategorii piosenka - soliści ze szkół ponadgimnazjalnych, laureatką została uczennica naszej szkoły Magdalena Kłoczko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Banaszek

Jasełka

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

22.12. 2016 roku odbyły się Jasełka. Motywem przewodnim było przesłanie -,,Europo wróć do Boga".  Wysłuchaliśmy kolęd i poezji. Chórowi akompaniowały uczennice na ukulele i keyboardzie.

Wojciech Ciszewski

 

Wycieczka do Muzeum Geologicznego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

19 stycznia klasa II D i 25 stycznia klasa II B odwiedziły Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego mieszczącego się przy ulicy Rakowieckiej 4 w Warszawie. Uczniowie mieli wyjątkową okazję odbyć podróż w przeszłość, gdzie w otoczeniu licznych eksponatów ze wszystkich epok poszerzali zdobytą do tej pory na lekcjach geografii wiedzę. Duże ukłony należą się Panu przewodnikowi, który w interesujący sposób przedstawił najważniejsze etapy w rozwoju naszej planety. Co ważne uczniowie mogli także obejrzeć zgromadzone na dwóch piętrach okazy i indywidualnie zwiedzić muzeum podziwiając zgromadzone tam unikaty.

                                                                                                                   Przemysław Dziawer

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W drugim i trzecim tygodniu stycznia, niektóre klasy naszego liceum udały się na lodowisko aby wziąć udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Dla niektórych uczniów była to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich sił na łyżwach, dla innych zajęcia te były możliwością doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Pomimo dość niskiej temperatury powietrza, atmosfera była bardzo gorąca. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania ze sobą w wyścigach klasowych oraz indywidualnych pokazach „akrobatycznych”:)

                                                                                                                             Anna Kruszewska

 

Koncert w Filharmonii Narodowej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

6 grudnia 2016 roku rozpoczęliśmy cykl wyjść na koncerty do Filharmonii Narodowej.

Nasze pierwsze  wyjście to koncert   "Żywioły okiełznane", w ramach którego sławny duet matki  i córki - Hille i Marthy Perl wykonał na elektroakustycznych instrumentach viola da gamba utwory następujących kompozytorów: Marthe Perl, Francis Poulenc, Michel Farinel, Marin Marais, Thomas Ford, Tobias Hume, Richard Sumarte, John Dowland, Antonio Soler oraz anonimowe kompozycje irlandzkiej muzyki ludowej.

Delikatne brzmienie tego historycznego instrumentu i renesansowo-barokowy repertuar oczarowały wszystkich, którzy wybrali się w mikołajkowy wieczór do Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej.

Wszystkich zainteresowanych takimi ucztami dla ucha i ducha, zapraszamy na kolejne koncerty  już w marcu 2017 r. Bilety dla uczniów w cenie 15 złotych.

Beata Banaszek i Justyna Różycka

Wyjście do Parku Trampolin

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W czwartek, 19 stycznia, klasa Ib wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do parku trampolin – hangar 646 - na Mokotowie. Wyjście to było nagrodą za wygraną w Dniu Patrona grę szkolną. Uczniowie świetnie się bawili; polecamy to miejsce również innym:)

J. Cieplińska - Kowalska

Spotkanie opłatkowe z kombatantami

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

8 grudnia wolontariusze z naszego liceum, którzy uczestniczą w akcji WIĘŹ, wzięli udział w spotkaniu opłatkowym z kombatantami. Wysłuchaliśmy wzruszającego przemówienia Stanisława Zalewskiego, który opowiadał jak ważny był chleb w obozie koncentracyjnym, każda kromka była skrupulatnie wydzielana, nawet okruszki chleba nie mogły się zmarnować. Jak to kontrastuje ze współczesnym naszym życiem, gdzie chleb jest codziennie wyrzucany do śmietnika. Następnie razem z kombatantami śpiewaliśmy kolędy oraz pieśni patriotyczne. Później był czas na rozmowy przy wspólnym posiłku, w czasie którego mieliśmy zaszczyt poznać m.in. Pana Leszka Żukowskiego - prezesa  Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Anna Jeleszuk