trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Dzień Otwarty

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W środę, 5 kwietnia, w XXX LO odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Gościliśmy wielu uczniów oraz ich rodziców; mogli oni obejrzeć prezentację na temat naszej szkoły i dokładnie przyjrzeć się ofercie edukacyjnej.

Joanna Cieplińska-Kowalska

Konkurs na mistrza gramatyki niemieckiej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Uczennica naszej szkoły Angelika Halicka (IID) zajęłą trzecie miejsce w mazowieckim konkursie na mistrza gramatyki niemieckiej- "Grammatikmeister". Organizatorem konkursu było XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Marti w Warszawie a patronat honorowy nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Instytut Germanistyki UW. Angelika okazała się jedną z najlepszych pośród prawie 600 uczniów z mazowieckich liceów, którzy wzięli udział w konkursie.

Renata Suszczyńska

Street workout

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Jakby ktoś się jeszcze nie zorientował to nasze boisko zostało już wyremontowane. Oprócz nowych bieżni i boisk do gier zespołowych znajduje się tam jedno specjalne miejsce – klatka do street workout. Z tej okazji zaprosiliśmy trenerów z grupy StreetWorkout Warszawa, aby zaprezentowali w jaki sposób bezpiecznie i z korzyścią dla Swojego zdrowia korzystać z przyrządów dostępnych na takich właśnie placach. Okazało się, że jest to bardzo fajna forma aktywności, która nie wymaga specjalnego, drogiego sprzętu. Wystarczy już sam drążek, żeby skutecznie rozwijać naszą sprawność.

Trenerzy zapraszają do wspólnych treningów, które odbywają się we wtorki i czwartki na ul. Hożej 88 o godzinie 17:00.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: https://www.facebook.com/events/377894579269863/?__mref=mb

Film pokazujący na czym polega street workout
https://www.facebook.com/streetworkoutwwa/posts/1425538007490613

                                                                                                                      Michał Witosławski

Szkoła Filmowa

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Warto nabierać doświadczenia w różnych dziedzinach życia, szczególnie w sferze zawodowej. Nasi uczniowie mają duże możliwości, aby rozwijać się na wielu płaszczyznach. W dniu 7 marca br. klasy humanistyczno - teatralne miały okazję uczestniczyć w nagrywaniu programu "Szkoła Filmowa" w Collegium Nobilium. Takie wydarzenie mogło rozwijać młodych, interesujących się reżyserią, dziennikarstwem i aktorstwem. Nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchać wystąpienia wspaniałego aktora Roberta Więckiewicza. Człowiek wielu ról. Umie zagrać i w niezwykle patetycznym filmie, i w typowej polskiej komedii, a nawet w filmie biograficznym. Jak to jest, że wszystko mu wychodzi tak dobrze? Zachęcamy do oglądania programu!

uczennica klasy 2a, Paulina Gajewska

Wyjście na koncert do Filharmonii Narodowej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Dnia 15 marca 2017 roku nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w koncercie: "Skąd się wziął romantyzm? - Z potrzeby ekspresji...". Koncert odbył się w Filharmonii Narodowej.

Wysłuchaliśmy symfonii C-dur Carla Philippa Emanuel Bacha, Josepha Haydna - Symfonii D-dur oraz Ludwiga van Beethovena - V Symfonii c-moll. Wykonawcami utworów była Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod batutą Hidemi Suzuki. Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Beata Banaszek i Justyna Różycka

Spotkanie z kombatantem

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Klasa 1b wzięła udział w spotkaniu z kombatantem Panem Leszkiem Żukowskim- prezesem Światowego Związki Żołnierzy AK. Wysłuchała jego wspomnień z czasów Powstania Warszawskiego oraz z pobytu w obozie koncentracyjnym, następnie udała się na zwiedzanie Pawiaka.

Anna Jeleszuk

 

Warszawski Konkurs Historyczny

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Patryk Cieplak z klasy 2a zajął I miejsce w Warszawskim Konkursie Historycznym "Tak żyć, jak żyłem, warto było..." w kategorii komiks - historia alternatywna. Wiktoria Dickson z klasy 1d zajęła III miejsce w kategorii gra edukacyjna. Gratulujemy laureatom!

Anna Jeleszuk

Góra Grosza

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W naszej szkole była organizowana Góra Grosza, celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W wyniku zbiórki uzyskano łącznie ponad 504 złotych, największą kwotę zebrała klasa II B-183.44 zł.

Anna Jeleszuk

Klasa Kwota zebrana w złotych
II B 183,44
I C 75
I D 32
II C 27
III B 24
II A 13
Pracownicy szkoły 148