trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2020

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Sztuka w kontekście - Sienkiewicz a Matejko

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Program przeprowadzony został w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie zobaczyliśmy największe dzieła plastyczne najwybitniejszych polskich artystów. Poprzez dzieła malarskie dokonano opowieści o biografii Henryka Sienkiewicza. W programie wykorzystano dwa największe autorytety w dziedzinie polskiej sztuki malarskiej i literackiej - Jana Matejkę i Henryka Sienkiewicza. Na końcu zajęć młodzież miała za zadanie wcielić się w jedną z postaci Bitwy pod Grunwaldem i odegrać tzw. żywe obrazy, zabawę popularną w kręgach artystycznych dawnej epoki.

Anna Jeleszuk

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

2 grudnia odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki głosowania:

Sebastian Chądzyński- 115

Paulina Gajewska- 48

Weronika Kuryło- 28

Klaudia Sokołowska-22

                                                                                                                      Anna Jeleszuk

Turniej siatkarski

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 28 listopada 2016 roku odbył się I ANDRZEJKOWY TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR DYREKTORA XXX LO.

W turnieju eliminacyjnym uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy, z których dwie drużyny awansowały do ćwierćfinałów a jedna odpadała. Turniej eliminacyjny rozgrywano w systemie „każdy z każdym” - jeden set do 15 pkt.

W ćwierćfinałach rozegrano 4 mecze, po których 4 drużyny awansowały do półfinałów. Mecze półfinałowe i finały rozgrywane były do 2 wygranych setów. Ostatecznie, w wyniku bardzo emocjonujących rozgrywek, cztery pierwsze miejsca zajęły drużyny:

4 miejsce reprezentacja klasy 2C

3 miejsce reprezentacja rady pedagogicznej

2 miejsce reprezentacja klasy 1B

1 miejsce reprezentacja klasy 2B

Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim były rozgrywane. Turniej rozgrywany był na dobrym poziomie i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję.

Pod koniec turnieju reprezentacja uczniów wręczyła Panu Dyrektorowi, z okazji urodzin, pamiątkową tablicę oraz bukiet kwiatów.

                                                                                              Anna Kruszewska

Kiermasz ciast

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

21 listopada odbyła się w naszej szkole sprzedaż ciast. W wyniku akcji udało nam się uzyskać 270 zł. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona kurtka, czapka i szalik dla potrzebującego niepełnosprawnego chłopca. Akcja jest organizowana przez fundację I ty możesz zostać św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kilkanaście pysznych ciast i tym, którzy je zakupili.

Anna Jeleszuk

Debata samorządowa

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

21 listopada została przeprowadzona debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z programami poszczególnych kandydatów, mogli także zadać im pytania odnośnie realizacji swoich postulatów. Wybory odbędą się 2 grudnia - 3,4 lekcja na parterze.

Lista kandydatów:

Sebastian Chądzyński- 2b

Paulina Gajewska- 2a

Weronika Kuryło- 1a

Klaudia Sokołowska- 1b

Anna Jeleszuk

"Dialogi o Niepodległej-patriotyzm w świadomości młodych Polaków"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Uczniowie  z klasy 1 d wzięli udział w zajęciach „Dialogi o Niepodległej - patriotyzm w świadomości młodych warszawiaków” w Muzeum Niepodległości. Projekt  wpisywał się w edukację: historyczną, patriotyczną i obywatelską. Poprzez wiedzę z wydarzeń związanych z historią Polski w latach 1914-1944, młodzież mogła dowiedzieć się, co oznaczał patriotyzm w życiu naszych przodków, poczynając od młodych Legionistów, a kończąc na Powstańcach Warszawskich. Jakie były wzorce wychowawcze, które tak silnie związały młode pokolenie z Ojczyzną, dając tak liczne przykłady postaw patriotycznych i heroicznych.

Program podzielony został na  części:

  1. Tło historyczne i dzieje Polaków od 1914-1944.
  2. Wzorce wychowawcze pokolenia I i II wojny światowej.
  3. Dwugłos w literaturze i sztuce o ideale postaw patriotycznych.
  4. Korzenie wychowawcze w dwudziestoleciu międzywojennym.
  5. Warsztaty – NIEPODLEGŁA DZIŚ- moje daty, moje rocznice, moje znaki, moje wzorce - praca z arkuszem edukacyjnym w grupach .

Anna Jeleszuk

Maja Kobyłecka ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 15 listopada 2015 r. w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że stypendium za rok szkolny 2015/2016 z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała uczennica klasy 2c, Maja Kobyłecka.

Maja uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, a ponadto, jako członkini Zarządu Samorządu Uczniowskiego, angażowała się w prace na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

– Cieszę się z tego wyróżnienia. Będzie to dodatkowa motywacja do pracy, bo szkoła i nauka jest dla mnie kluczem do przyszłości, narzędziem, dzięki któremu mogę spełnić swoje cele, rozwijać nowe umiejętności – powiedziała szczęśliwa stypendystka zaraz po otrzymaniu wyróżnienia.

Maja bardzo lubi rysować, słucha dużo muzyki, kocha siatkówkę i nie wyobraża sobie życia bez tej dyscypliny sportu. W przyszłości ma zamiar studiować stomatologię.

Składamy Mai serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za realizację planów i zamierzeń.

Marcin Konrad Jaroszewski

Zwiedzanie GPW

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W październiku klasa 1b zwiedzała Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczniowie zobaczyli Salę Notowań, dzwon giełdowy oraz zrobili sobie zdjęcie z bykiem – symbolem hossy. Pracownik GPW opowiedziała historię kluczowych instytucji rynku kapitałowego oraz wyświetliła kilka krótkich filmów na temat inwestowania na GPW.

Justyna Różycka

Warsztaty z zakresu profilaktyki

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniach 10.X, 12.X, 17.X, 20.X, w klasach II, Stowarzyszenie KRA realizowało program profilaktyczny pn. "Dziękuję, nie biorę - warsztat z profilaktyki uzależnień''. Każde spotkanie trwało 5h lekcyjnych.

Wyniki raportu ewaluacyjnego wskazują, że warsztat został wysoko oceniony przez uczestników.

W klasach I, w dniach 11.X, 18.X, 19.X, Stowarzyszenie KRA realizowało program profilaktyczny pn. "Rozmowa czy kłótnia - jak rozmawiać, żeby się dogadać?" 6h zajęcia miały na celu zwiększenie umiejętności komunikacyjnych uczniów. Uczestnicy, w ankietach, ocenili wysoko jakość przeprowadzonych zajęć.

Dnia 24.X odbyło się spotkanie pracownika Straży Miejskiej z każdą z klas I. Tematyka spotkania to: "Odpowiedzialność prawna nieletnich".  

Dorota Rybicka-Grzelak

Targi Turystyczne 2016

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

14 października grupa uczniów z klasy II d wraz z nauczycielem geografii uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestnictwa w największej imprezie turystycznej w Polsce. Ponad 240 wystawców z kraju i zagranicy, liczne atrakcje oraz możliwość uczestnictwa w konferencjach z udziałem największych autorytetów z dziedziny turystyki pozwolił uczniom spędzić aktywnie czas i odnaleźć własne inspiracje podróżnicze.  

                          Przemysław Dziawer

  

Tydzień Konstytucyjny

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniach 19-25 października 2016 r. gościliśmy w Śniadku prawników ze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, którzy w ramach Tygodnia Konstytucyjnego opowiedzieli nam o miejscu Konstytucji w demokratycznym państwie, jej znaczeniu dla każdego obywatela oraz o roli Trybunału Konstytucyjnego. Każda klasa wzięła udział w warsztatach, podczas których uczniowie mieli możliwość analizy kazusów konstytucyjnych, wcielając się w role stron postępowania.

Marcin Konrad Jaroszewski

Pokaz filmu "Wołyń"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

,,Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie" Adam Mickiewicz.

W dniu 13 października 2016 r.  odbył się dla naszej szkoły specjalny pokaz filmu ,,Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, poświęcony ludobójstwu dziesiątek tysięcy Polaków pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu. Seans poprzedziła prezentacja wprowadzająca nas w kontekst historyczny, którą przedstawiła pani historyk z IPN.

Konkurs fotograficzny

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Konkurs fotograficzny "Wola pełna marzeń i wspomnień"
Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy i Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie organizują konkurs fotograficzny o tematyce "Wola pełna marzeń i wspomnień". Należy zrobić co najmniej 1 zdjęcie związane z tematem konkursu i dostarczyć do biblioteki szkolnej do 31 października. Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin konkursu

Karta informacyjna