trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2020

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Konkurs "Co nam w duszy gra"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

3 lutego 2017 roku o godzinie 11.00, w Gimnazjum nr 49 im. Starzyńskiego w Warszawie na ul. Smoczej 19, odbył się koncert finałowy XIV edycji Mazowieckiego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "Co nam w duszy gra".
W kategorii piosenka - soliści ze szkół ponadgimnazjalnych, laureatką została uczennica naszej szkoły Magdalena Kłoczko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Banaszek

Jasełka

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

22.12. 2016 roku odbyły się Jasełka. Motywem przewodnim było przesłanie -,,Europo wróć do Boga".  Wysłuchaliśmy kolęd i poezji. Chórowi akompaniowały uczennice na ukulele i keyboardzie.

Wojciech Ciszewski

 

Wycieczka do Muzeum Geologicznego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

19 stycznia klasa II D i 25 stycznia klasa II B odwiedziły Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego mieszczącego się przy ulicy Rakowieckiej 4 w Warszawie. Uczniowie mieli wyjątkową okazję odbyć podróż w przeszłość, gdzie w otoczeniu licznych eksponatów ze wszystkich epok poszerzali zdobytą do tej pory na lekcjach geografii wiedzę. Duże ukłony należą się Panu przewodnikowi, który w interesujący sposób przedstawił najważniejsze etapy w rozwoju naszej planety. Co ważne uczniowie mogli także obejrzeć zgromadzone na dwóch piętrach okazy i indywidualnie zwiedzić muzeum podziwiając zgromadzone tam unikaty.

                                                                                                                   Przemysław Dziawer

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W drugim i trzecim tygodniu stycznia, niektóre klasy naszego liceum udały się na lodowisko aby wziąć udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Dla niektórych uczniów była to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich sił na łyżwach, dla innych zajęcia te były możliwością doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Pomimo dość niskiej temperatury powietrza, atmosfera była bardzo gorąca. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania ze sobą w wyścigach klasowych oraz indywidualnych pokazach „akrobatycznych”:)

                                                                                                                             Anna Kruszewska

 

Koncert w Filharmonii Narodowej

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

6 grudnia 2016 roku rozpoczęliśmy cykl wyjść na koncerty do Filharmonii Narodowej.

Nasze pierwsze  wyjście to koncert   "Żywioły okiełznane", w ramach którego sławny duet matki  i córki - Hille i Marthy Perl wykonał na elektroakustycznych instrumentach viola da gamba utwory następujących kompozytorów: Marthe Perl, Francis Poulenc, Michel Farinel, Marin Marais, Thomas Ford, Tobias Hume, Richard Sumarte, John Dowland, Antonio Soler oraz anonimowe kompozycje irlandzkiej muzyki ludowej.

Delikatne brzmienie tego historycznego instrumentu i renesansowo-barokowy repertuar oczarowały wszystkich, którzy wybrali się w mikołajkowy wieczór do Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej.

Wszystkich zainteresowanych takimi ucztami dla ucha i ducha, zapraszamy na kolejne koncerty  już w marcu 2017 r. Bilety dla uczniów w cenie 15 złotych.

Beata Banaszek i Justyna Różycka

Wyjście do Parku Trampolin

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W czwartek, 19 stycznia, klasa Ib wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do parku trampolin – hangar 646 - na Mokotowie. Wyjście to było nagrodą za wygraną w Dniu Patrona grę szkolną. Uczniowie świetnie się bawili; polecamy to miejsce również innym:)

J. Cieplińska - Kowalska

Spotkanie opłatkowe z kombatantami

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

8 grudnia wolontariusze z naszego liceum, którzy uczestniczą w akcji WIĘŹ, wzięli udział w spotkaniu opłatkowym z kombatantami. Wysłuchaliśmy wzruszającego przemówienia Stanisława Zalewskiego, który opowiadał jak ważny był chleb w obozie koncentracyjnym, każda kromka była skrupulatnie wydzielana, nawet okruszki chleba nie mogły się zmarnować. Jak to kontrastuje ze współczesnym naszym życiem, gdzie chleb jest codziennie wyrzucany do śmietnika. Następnie razem z kombatantami śpiewaliśmy kolędy oraz pieśni patriotyczne. Później był czas na rozmowy przy wspólnym posiłku, w czasie którego mieliśmy zaszczyt poznać m.in. Pana Leszka Żukowskiego - prezesa  Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Anna Jeleszuk

"Akcja WIĘŹ"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Wolontariusze z naszej szkoły biorą udział w „Akcji WIĘŹ”, to działania pomocowe i społeczne skierowane do :

-żołnierzy Powstania Warszawskiego,

-byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych,

-żołnierzy AK,

-kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.

W ramach projektu nasi uczniowie pomagają w codziennym życiu wybranym kombatantom. Wzięli udział także w kilku szkoleniach m.in. z zakresu ratownictwa medycznego, psychologii, coachingu.

Anna Jeleszuk

Gala podsumowująca 100-lecie stołeczności Woli w oświacie

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej „Koło” odbyła się uroczysta gala podsumowująca 100-lecie stołeczności Woli, w której wzięła udział klasa 1b pod opieką dyrektora szkoły, Marcina Konrada Jaroszewskiego. Uroczystość zorganizowały władze Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy, a wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie wszystkich przedszkoli, szkół i placówek z naszej dzielnicy.

Pan Michał Szczerba, prezes Towarzystwa Przyjaciół Woli, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a przede wszystkim absolwent Śniadka, krótko przypomniał historię przyłączenia gminy Czyste (obecnie części dzielnicy Wola) do, będącej wówczas pod okupacją niemiecką, Warszawy. Wydarzenie to miało miejsce 8 kwietnia 1916 roku – w tym dniu generał-gubernator warszawski, Hans Hartwig von Beseler, podpisał rozporządzenie o przyłączeniu do Warszawy, z dniem 1 kwietnia 1916 r., okolicznych gmin, zwiększając tym samym powierzchnię miasta ponad trzykrotnie (z 3273 ha do 11483 ha). Wśród przyłączonych, oprócz gmin Mokotów i Czyste, znalazły się m.in. Czerniaków, Młociny, Marymont, Targówek, Grochów i Kępa Gocławska.

Podczas uroczystości burmistrz Dzielnicy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski, wręczył wolskim uczniom nagrody i wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i aktywność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy 2a i członkini Zarządu Samorządu Uczniowskiego, Paulina Gajewska.

Zwieńczeniem gali był elektryzujący koncert znanej piosenkarki, Natalii Szroeder.

Marcin Konrad Jaroszewski

Dzień Patrona

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W poniedziałek 21. listopada 2016 świętowaliśmy w szkole Dzień Patrona. Dzień ten obfitował w rozmaite wydarzenia związane z bieżącym życiem szkoły, jak i jej patronem Janem Śniadeckim. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jeleszuk zorganizował kiermasz ciast oraz debatę kandydatów na nowych przewodniczących Samorządu. Zwieńczeniem dnia była gra „Polowanie na Śniadka” zorganizowana przez grupę uczniów z klas 1a, 1d, 2a i 2b pod opieką pani Szubartowskiej. Przed reprezentantami klas stało osiem wyzwań luźno inspirowanych życiem i dokonaniami naszego patrona, mieli więc na przykład w krótkim czasie zbudować miniaturowe latające balony lub zrekonstruować układ planet ze zestawu sportowych piłek, aby odzyskiwać ukryte na terenie szkoły słowa klucze i na koniec ułożyć z nich zwyciężające hasło. Najszybsza i najskuteczniejsza okazała się klasa 1b, która została nagrodzona przez dyrektora wycieczką klasową.

Małgorzata Szubartowska