trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Festiwal Nauki

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Festiwal Nauki to przystępny i przyjemny sposób na poszerzanie swoich horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy. To wydarzenie miało w tym roku swoją dziewiętnastą reedycję, w której miałam ogromną przyjemność uczestniczyć. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, organizatorzy zapewnili ogromną gamę wykładów, warsztatów i spotkań z każdej dziedziny nauki. 

Czytaj dalej...

"Nowe imperium zła"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Uczennice klasy 2a w ramach Festiwali Nauki brały udział w następujących wykładach:
Nowe imperium zła?

         Na wykładzie poruszane były tematy głównie Rosji i Islamu. Wykładowca nawiązywał na początku do Gwiezdnych Wojen, oczywiście użył tego w formie żartu. Mówił, że dawnymi imperiami zła były ZSRR i Niemcy (Stalin; Hitler). Zadał pytanie, czy Rosja właściwie jest tym imperium zła. Zaczęła się wtedy ożywiona dyskusja na ten temat. Kiedy przeszedł do kolejnego punktu wykładu, a mianowicie, czy istnieje państwo Islamskie, dyskusja stała się jeszcze bardziej burzliwa. Osoby biorące udział w debacie miały różne zdania na kwestie poruszane na wykładzie, każda ze stron pozostała przy swoim.

Więcej informacji

Wycieczka po żydowskiej Pradze

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W ramach Festiwalu Nauki nasi uczniowie brali udział w wycieczce po Pradze.

W czasie spotkania zobaczyli budynek dawnej rytualnej łaźni żydowskiej, znajduje się przy ul. Kłopotowskiego 31 na Pradze Północ w Warszawie. W mykwie pobożni Żydzi oczyszczali się tu przed szabatem i świętami religijnymi. Po odzyskaniu budynku przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie, mieści się w nim Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia.

Więcej informacji

 

"Media a przestępczość"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

21 września 2015 r. o godzinie 18.00 w ramach XIX Festiwalu Nauki odbył się wykład dotyczący mediów i przestępczości. Każdy z zainteresowanych mógł go wysłuchać w Pałacu Staszica, na ul. Nowy Świat 72 w Warszawie. Prowadzący, czyli Dr. Dagmara Woźniakowska-Fajst oraz Dr. Konrad Buczkowski (wykładowcy w Zakładzie Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk) wgłębiali słuchaczy w tematy m.in. związane z: kryminologią, jak media manipulują ludźmi na co dzień, jakie strategie stosują do wykorzystywania naiwności ludzi, czym charakteryzuje się wiadomość medialna, itd.

Więcej informacji

Konkurs fotograficzny

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Wola - wczoraj i dziś". Wystarczy odnaleźć miejsca gdzie zostały w przeszłości zrobione poniższe trzy zdjęcia, a następnie sfotografować w sposób możliwie dokładny w stosunku do oryginału (KATEGORIA HISTORYCZNA) czy też postawić przede wszystkim na pomysłowość (KATEGORIA WSPÓŁCZESNA).

Zdjęcia: 

Regulamin konkursu

Do 30 września zdjęcia z opisem miejsca można przynosić na pendrivie do biblioteki szkolnej lub przesłać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 1 września 2015 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Marcin Konrad Jaroszewski przywitał wszystkich zebranych i życzył uczniom dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym. Zebranych powitał również członek Rady Dzielnicy pan Bartłomiej Kubicki.