trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Wizyta na cmentarzach ewangelickich

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W ramach projektu "Wolskie ślady historii" klasa 1 a uczestniczyła w wycieczce po ewangelickich cmentarzach przy ulicy Młynarskiej. Znajdują się tam groby wielu wybitnych Polaków mi. n. pochowani zostali tam: Stefan Żeromski, Anna German, Emil Wedel, Samuel Bogumił Linde, Gabriela Kownacka.

Wycieczka na Pragę

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

29 października klasa 2a udała się na Pragę, aby poznać historię tej dzielnicy. Spacer rozpoczął się od zwiedzania cerkwi św. Marii Magdaleny, następnie udaliśmy się pod teatr Baj, w którym w przeszłości mieścił się Gmach Wychowawczy Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona. Praga jest miejscem  pełnym pamiątek po warszawskich Żydach i prawosławnych.

Halloween

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W dniu 29 października w naszej szkole odbyła się impreza szkolna poświęcona brytyjskiej tradycji HALLOWEEN. Uczniowie klas I i II-ich wzięli udział w trzech konkursach na:

1. najciekawszy lampion Jack-o-lantern,

2. kreatywne ciastko,

3. niebanalny strój.

Jury złożone z czterech nauczycieli wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii: najlepszy lampion, ciastko, kostium. Zwycięzcy zostali nagrodzeni liczymi brawami oraz otrzymali nagrodę - słodycze. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością (patrz fotografie) i kreatywnością, a cała impreza przebiegła w sympatycznej atmosferze.

Wycieczka do KNF w Warszawie

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 20 października klasa 1b w ramach przedmiotu "Ekonomia w praktyce" udała się na warsztaty do Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie. Zajęcia odbyły się na temat: "Bezpiecznego bankowania". Uczniowie dowiedzieli się jakie są podstawowe produkty i usługi bankowe. Wysłuchali jak działają banki, Skok-i, "parabanki" i instytucje pożyczkowe. Obliczali zdolność kredytową na wybranych przykładach. Dowiedzieli się, że istnieje strona www.zanim-podpiszesz.pl., z treścią której warto się zapoznać przed zaciągnięciem kredytu czy pożyczki. Po zajęciach każdy z uczniów miał możliwość otrzymania teczki z materiałami z zajęć. Czas umilił nam również poczęstunek.

Zwiedzanie Belwederu i Sejmu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 30 września klasa 2c wraz z wychowawcą panem Dariuszem Miazgą i panią Dyrektor Anną Łodzińską była na wycieczce w Belwederze i Sejmie.

W Belwederze zwiedzaliśmy część muzealną z wystawą o gen. Józefie Piłsudskim, a później piękne pokoje. W Sejmie byliśmy w sali obrad Senatu i holu głównym, co widać na zdjęciach.

Wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej!

Warszawska Jesień Poezji

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

           W dniach 5.10 - 12.10 w XXX LO odbywały się spotkania z poetami w ramach 44 Warszawskiej Jesieni Poezji. Jak co roku mieliśmy okazję gościć wielu znamienitych twórców. Imprezę uroczyście rozpoczęła Prezes warszawskiego oddziału Związku Literatów Polskich, pani Aldona Borowicz. W trakcie tych pięciu dni odwiedziło nas aż piętnastu poetów, między innymi Prezes Zarządu Głównego ZLP, pan Marek Wawrzkiewicz. Uczniowie słuchali poezji, zadawali pytania, poznawali twórców również od prywatnej strony. Mieli też okazję stworzyć coś własnego – w czasie jednego ze spotkań wspólnie napisali wiersz. Kolejne poetyckie lekcje już w przyszłym roku :)

Biegi przełajowe w Parku im. E. Szymańskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W dniu 24 września 2015 roku, uczniowie klas drugich reprezentowali naszą szkołę w biegach przełajowych dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych w Parku im. E. Szymańskiego na Woli. Reprezentanci brali udział w kilku konkurencjach: dwie koleżanki wybrały trasę na 1000m, natomiast chłopcy biegli na dystansie 1500m i 3000m. Rywalizacja była wyrównana. Uczestnicy walczyli do końca. Niestety tym razem nie udało się stanąć na podium. Zawodnicy jednak trenują dalej, ciekawe co przyniesie przyszły rok. Trzymamy kciuki! :)

Wycieczka do Sejmu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Klasa 3a wraz z Panią Anną Jeleszuk udała się na wycieczkę do Sejmu. Młodzież najpierw uczestniczyła w wykładzie poświęconym władzy ustawodawczej oraz formom uczestnictwa obywateli w życiu publicznym. Klasa została podzielona na grupy, miała za zadnie przygotować argumenty za i przeciw obniżeniu wieku wyborczego do 16 lat. Następnie udali się na zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Ślubowanie klas pierwszych

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 2 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Część oficjalną poprowadziła Ada Iwanicka z klasy 3a. Po przemówieniu Pana Dyrektora Marcina Konrada Jaroszewskiego i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Oli Zawadzkiej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy 1 d. Później Samorząd zorganizował otrzęsiny, młodzież musiała wykazać się wiedzą o szkole i sprawnością fizyczną.