trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Wyjście do Teatru Studio Buffo

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W lutym klasy trzecie wybrały się do Teatru Studio Buffo, aby obejrzeć inscenizację "Tanga" Sławomira Mrożka. Spektakl zadziwił swoim nowatorskim podejściem do - klasycznej już przecież - lektury szkolnej, często niedocenianej przez uczniów. To co na kartkach papieru wydaje się często nudne czy sztuczne - w teatrze ożywa i przyciąga. Oddajmy głos reżyserowi, Piotrowi Cyrwusowi: "Pracując nad „Tangiem” zauważyłem, że niektóre moje relacje z moim nastoletnim synem są podobne do tych, które łączą Stomila i Artura. Ważne stały się dla mnie pytania: „Na ile rodzice mogą przekazać swoje doświadczenia, poglądy i postrzeganie świata następnemu pokoleniu? Czy potrafią młodych, wchodzących dopiero w życie ludzi ustrzec przed błędami?”
Pozwoliłem sobie zburzyć zamysł oprawy muzycznej autora. Wykorzystałem nagrania współczesne i te z lat sześćdziesiątych. W moim przekonaniu otworzyło to przestrzeń dla nowej interpretacji."
Gorąco zachęcamy do obejrzenia!
 

Zwiedzanie Narodowego Banku Polskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W dniu 10 marca br. klasa 1B zwiedzała Narodowy Bank Polski. Pani przewodnik opowiedziała o funkcjach jakie pełni NBP. Następnie klasa zobaczyła Centralną Bibliotekę NBP oraz Muzeum Numizmatyczne. Uczniowie wzięli udział w pokazie rozpoznawania autentyczności banknotów. Zwiedzanie trwało 2 godziny.

Szkolny Dzień Liczby π

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

                                                                                           14 MARCA 2016
                                                                               
sZKOLNY DZIEŃ LICZBY  π

4 LEKCJA – FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO „śNIADEK” - sala 72

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODZENIE ZWYCIĘZCÓW KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 23.03.2016
W CZASIE SZKOLNEGO SPOTKANIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

5 LEKCJA – KONKURSY DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

Organizacja i regulamin

Gala Szkoły Dialogu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 8 marca nasza młodzież brała udział w uroczystej gali Forum Dialogu Między Narodami. Jest to organizacja pozarządowa, która od ponad 10 lat zajmuje się dialogiem polsko-żydowskim, działa na rzecz przełamywania stereotypów oraz zbliżenia Polaków i Żydów. Projekty fundacji obejmują działania edukacyjne, spotkania młodzieży, wymiany międzynarodowe oraz publikowanie książek. Nasza szkoła została nagrodzona za kontynuowanie projektu, który zwyciężył w 2013 roku. Gala stała się inspiracją dla naszych uczniów, aby podjąć nowe projekty, dotyczące stosunków polsko-żydowskich.