trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2020

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Wycieczka do KNF w Warszawie

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 20 października klasa 1b w ramach przedmiotu "Ekonomia w praktyce" udała się na warsztaty do Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie. Zajęcia odbyły się na temat: "Bezpiecznego bankowania". Uczniowie dowiedzieli się jakie są podstawowe produkty i usługi bankowe. Wysłuchali jak działają banki, Skok-i, "parabanki" i instytucje pożyczkowe. Obliczali zdolność kredytową na wybranych przykładach. Dowiedzieli się, że istnieje strona www.zanim-podpiszesz.pl., z treścią której warto się zapoznać przed zaciągnięciem kredytu czy pożyczki. Po zajęciach każdy z uczniów miał możliwość otrzymania teczki z materiałami z zajęć. Czas umilił nam również poczęstunek.

Zwiedzanie Belwederu i Sejmu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 30 września klasa 2c wraz z wychowawcą panem Dariuszem Miazgą i panią Dyrektor Anną Łodzińską była na wycieczce w Belwederze i Sejmie.

W Belwederze zwiedzaliśmy część muzealną z wystawą o gen. Józefie Piłsudskim, a później piękne pokoje. W Sejmie byliśmy w sali obrad Senatu i holu głównym, co widać na zdjęciach.

Wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej!

Warszawska Jesień Poezji

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

           W dniach 5.10 - 12.10 w XXX LO odbywały się spotkania z poetami w ramach 44 Warszawskiej Jesieni Poezji. Jak co roku mieliśmy okazję gościć wielu znamienitych twórców. Imprezę uroczyście rozpoczęła Prezes warszawskiego oddziału Związku Literatów Polskich, pani Aldona Borowicz. W trakcie tych pięciu dni odwiedziło nas aż piętnastu poetów, między innymi Prezes Zarządu Głównego ZLP, pan Marek Wawrzkiewicz. Uczniowie słuchali poezji, zadawali pytania, poznawali twórców również od prywatnej strony. Mieli też okazję stworzyć coś własnego – w czasie jednego ze spotkań wspólnie napisali wiersz. Kolejne poetyckie lekcje już w przyszłym roku :)

Biegi przełajowe w Parku im. E. Szymańskiego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W dniu 24 września 2015 roku, uczniowie klas drugich reprezentowali naszą szkołę w biegach przełajowych dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych w Parku im. E. Szymańskiego na Woli. Reprezentanci brali udział w kilku konkurencjach: dwie koleżanki wybrały trasę na 1000m, natomiast chłopcy biegli na dystansie 1500m i 3000m. Rywalizacja była wyrównana. Uczestnicy walczyli do końca. Niestety tym razem nie udało się stanąć na podium. Zawodnicy jednak trenują dalej, ciekawe co przyniesie przyszły rok. Trzymamy kciuki! :)

Wycieczka do Sejmu

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Klasa 3a wraz z Panią Anną Jeleszuk udała się na wycieczkę do Sejmu. Młodzież najpierw uczestniczyła w wykładzie poświęconym władzy ustawodawczej oraz formom uczestnictwa obywateli w życiu publicznym. Klasa została podzielona na grupy, miała za zadnie przygotować argumenty za i przeciw obniżeniu wieku wyborczego do 16 lat. Następnie udali się na zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Ślubowanie klas pierwszych

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Dnia 2 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Część oficjalną poprowadziła Ada Iwanicka z klasy 3a. Po przemówieniu Pana Dyrektora Marcina Konrada Jaroszewskiego i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Oli Zawadzkiej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy 1 d. Później Samorząd zorganizował otrzęsiny, młodzież musiała wykazać się wiedzą o szkole i sprawnością fizyczną.

Dni Pamięci Pawiaka

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

30 września klasa 2b wraz z Panią Anną Jeleszuk uczestniczyła w Dniach Pamięci Pawiaka. Najpierw wysłuchali wykładu Marzeny Pisarskiej-Kalisty - "Naznaczeni stygmatem tragedii - wspólne losy więźniów obozów koncentracyjnych z Pawiaka i Tykocina". Później uczestniczyli w widowisku artystyczno-historycznym "Według Hipokratesa-Polski personel medyczny na Pawiaku". Po czym udali się na zwiedzanie Pawiaka.


 

Festiwal Nauki

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Festiwal Nauki to przystępny i przyjemny sposób na poszerzanie swoich horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy. To wydarzenie miało w tym roku swoją dziewiętnastą reedycję, w której miałam ogromną przyjemność uczestniczyć. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, organizatorzy zapewnili ogromną gamę wykładów, warsztatów i spotkań z każdej dziedziny nauki. 

Czytaj dalej...

"Nowe imperium zła"

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

Uczennice klasy 2a w ramach Festiwali Nauki brały udział w następujących wykładach:
Nowe imperium zła?

         Na wykładzie poruszane były tematy głównie Rosji i Islamu. Wykładowca nawiązywał na początku do Gwiezdnych Wojen, oczywiście użył tego w formie żartu. Mówił, że dawnymi imperiami zła były ZSRR i Niemcy (Stalin; Hitler). Zadał pytanie, czy Rosja właściwie jest tym imperium zła. Zaczęła się wtedy ożywiona dyskusja na ten temat. Kiedy przeszedł do kolejnego punktu wykładu, a mianowicie, czy istnieje państwo Islamskie, dyskusja stała się jeszcze bardziej burzliwa. Osoby biorące udział w debacie miały różne zdania na kwestie poruszane na wykładzie, każda ze stron pozostała przy swoim.

Więcej informacji

Wycieczka po żydowskiej Pradze

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2015/2016 - archiwum

W ramach Festiwalu Nauki nasi uczniowie brali udział w wycieczce po Pradze.

W czasie spotkania zobaczyli budynek dawnej rytualnej łaźni żydowskiej, znajduje się przy ul. Kłopotowskiego 31 na Pradze Północ w Warszawie. W mykwie pobożni Żydzi oczyszczali się tu przed szabatem i świętami religijnymi. Po odzyskaniu budynku przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie, mieści się w nim Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia.

Więcej informacji