trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Próba generalna w Filharmonii Narodowej

Dnia 5. października br. klasa 2d była na próbie generalnej Orkiestry Filharmonii Narodowej. Najpierw w sali kameralnej uczniowie wysłuchali wykładu o rodzajach muzyki. Następnie w sali koncertowej odbyła się próba generalna II koncertu fortepianowego c-moll op. 18.

Justyna Różycka

Warszawska Jesień Poezji

W dniach od 8 października do 12 października 2018 r. w szkole odbyła się Warszawska Jesień Poezji .. zajęcia lekcyjne nt. interprertacji współczesnego tekstu poetyckiego prowadzili poeci współczesni oraz literaci: Aldona Borowicz, Zbigniew Milewski, Wiesław Łuka, Borys Rusko, Joanna Rawik, Zofia Sofim Mikuła, Irena Łukszo, Anna Czachorowska, Paweł Kubiak, Andrzej Zaniewski, Elżbieta Musiał, Andrzej Tchórzewski, Urszula Zybura.
Jacek Biczyk
 
 
 

Tęczowy piątek

Tęczowy Piątek to międzynarodowa akcja, która odbyła się w Polsce już po raz trzeci. Celem przedsięwzięcia jest sprawienie, by uczniowie i uczennice LGBTQI czuły, że „w szkole jest miejsce też dla nich”. Zorganizowana została przez inicjatywę Kampania Przeciw Homofobii. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym święcie tolerancji.

Joanna Cieplińska – Kowalska

 

Dni Pawiaka

W październiku klasa 1c wzięła udział w obchodach Dni Pawiaka. Na początku młodzież wysłuchała wykładu o niewoli powstańców warszawskich, a następnie spotkała się ze świadkiem tych wydarzeń – byłym więźniem Pawiaka – Leszkiem Zabłockim. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli poruszający spektakl Trzeba trwać, opowiadający o życiu na Pawiaku.

Anna Jeleszuk

 

 

Salon Maturzystów

12 i 13 września 2018 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy. Po raz kolejny Politechnika Warszawska umożliwiła przyszłym studentom zapoznanie się z ofertą uczelni wyższych.
Anna Jeleszuk

 
 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 3. września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan Dyrektor Marcin Konrad Jaroszewski powitał wszystkich zebranych oraz życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po inauguracji nowego roku w sali gimnastycznej, uczniowie razem z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Justyna Różycka