trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

NUCLEUS 2018

- konkurs biologiczny dla gimnazjalistów

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Konkursy z języka angielskiego

Uczniowie XXX Liceum Ogólnokształcącego chętnie biorą udział w Olimpiadzie i konkursach języka angielskiego organizowanych na terenie placówki i Warszawy przynosząc chlubę swojej szkole. Oto grupa uczniów wyróżnionych w konkursach j.angielskiego: English High Flier oraz Lost in Translation, które odbyły się w listopadzie i grudniu 2018 roku.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Roszczyna

Wyniki wyborów

Wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. 
Jędrzejczyk Kamila- 140
Malewska Magdalena- 50
Kądziela Tomasz- 34
Zielińska Natalia- 27
Łysakowski Konrad- 20
Gratulujemy zdobytych głosów. 
 
Anna Jeleszuk

Dzień Patrona

W listopadzie w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. W ramach obchodów został zorganizowany szkolny konkurs w stylu „Mam talent”. Poszczególne klasy wykazały się umiejętnościami:

1 a - pokazała teledyski, które zostały nakręcone przez uczniów samodzielnie od początku do końca
1 b- Michał Nagórski zaprezentował sztuczki karciane
1 c- Natalia Tyl – zaśpiewała piosenkę
1 d- Karolina Kamińska- zatańczyła w stylu hip-hopowym 
1 e- Konrad Łysakowski- zaśpiewał piosenkę 
Klasa 1a została nagrodzona wycieczką, a pozostałe osoby nagrodami indywidualnymi.
 
Anna Jeleszuk

Muzeum Narodowe - Pytam o Polskę

W grudniu nasza młodzież wzięła udział w warsztatach Pytam o Polskę zorganizowanych w Muzeum Narodowym. Był to projekt związany z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości oraz 30 rocznicą transformacji ustrojowej. 

Podczas realizacji projektu sięgano nie tylko do sztuki plastycznej, ale także do dzieł literackich- dramatów, poezji, publicystyki i fonografii. Dyskusja "PYTAM O POLSKĘ..." jest wycieczką w przeszłość.
Przy słynnym obrazie Włodzimierza Pawlaka pt. "Polacy formują flagę narodową" z 1989 uczestnicy mogli wybrać kierunek naszych warsztatów:
1. czy zaczynamy zajęcia od 1989 roku i podążamy wraz z dziełami do 1918,
2. czy kierunek jest odwrotny: zaczynamy od 1918 i idziemy w kierunku 1989.
Obie drogi omawiały te same kluczowe momenty sztuki i historii. Uczniowie decydowali od czego chcą zacząć, co jednocześnie pokazało w jaki sposób dzieła nawiązują do siebie, bez względu na kolejność oglądania. Tak, aby chronologia historyczna nie była celem samym w sobie, lecz pretekstem do pobudzania ciekawości i zaskakiwania dziełami, które nawet dziś bywają bardzo aktualne i wyraziste w przekazie.  Starania skoncentrowane zostały na wydobywaniu wrażliwości młodzieży i podążaniu za ich spojrzeniami na sztukę w dwóch okresach wielkich transformacji: w 1918 i w 1989 roku. 
 
Anna Jeleszuk

 

Kiermasz ciast

W grudniu w naszej szkole został zorganizowany Kiermasz ciast. Udało się zebrać ponad 500 zł. Cała suma zostanie przeznaczona na zakup nowego sztandaru.

Anna Jeleszuk

100 rocznica odzyskania niepodległości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs historyczny. Wygrał go uczeń klasy 1b Jakub Walczak. Została zorganizowana wystawa poświęcona tej tematyce. Szkolny chór przygotował muzyczną podróż przez 100 lat niepodległości.

Anna Jeleszuk

Aleksandra Walińska-Trzewik ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 26 listopada 2018 r. w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło mi poinformować, że stypendium za rok szkolny 2017/2018 z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała uczennica klasy 3c, Aleksandra Walińska-Trzewik.

Ola uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole już po raz drugi z rzędu – w zeszłym roku również otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Składamy Oli serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za realizację planów i zamierzeń.

Marcin Konrad Jaroszewski

 

 

Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

Katarzyna Jaczyńska z klasy 2b reprezentowała środowisko szkolne na XVI Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej. Recytatorka opracowała tekst zawarty w siódmej i dziesiątej księdze Pieśni o słońcu niewyczerpanym Jana Pawła II . Życzymy dalszych sukcesów na drodze recytatorskich fascynacji...

Jacek Biczyk