trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2020

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 4 października jak co roku maturzyści naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę, gdzie odbyła się konferencja jednego z najwybitniejszych polskich kaznodziei, absolwenta naszej szkoły, ks.Piotra Pawlukiewicza, Msza św. celebrowana przez biskupa Rafała Markowskiego (rodzonego brata legendarnego lidera grupy "Perfect" Grzegorza Markowskiego) wraz z zawierzeniem Matce Boskiej naszych uczniów.

Dni Pamięci Pawiaka

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

Klasa 1d i 2a uczestniczyła w obchodach Dni Pamięci Pawiaka. Uczniowie wysłuchali wykładu o Danucie Brzosko-Mędryk, osobie, która przeszła przez Pawiak, Majdanek, Ravensbrück, była świadkiem w procesach zbrodniarzy hitlerowskich, brała udział w pracach inicjujących budowę Centrum Zdrowia Dziecka.  Była także autorką wspomnień z obozu koncentracyjnego "Niebo bez ptaków", "Czy świadek szuka zemsty?".                                                       
Następnie uczniowie obejrzeli poruszający spektakl "Różaniec z Gusen" na podstawie książki Stanisława Zalewskiego, którego zaszczyt mieliśmy poznać na uroczystości. Spektakl opowiadał o życiu Pana Zalewskiego, a w szczególności o pobycie w obozie i historii różańca zrobionego jako votum, dla upamiętnienia więźnia, który przyłapany na modlitwie, został zmuszony do połknięcia paciorków. Więźniowie dla uczczenia jego męczeństwa stworzyli pierwszy różaniec wykonany z granitowych kostek wielkości centymetra, z wsypanymi w specjalne otwory prochami innych więźniów, 59 paciorków rozprowadzono wśród więźniów, członków obozowego Żywego Różańca. Drugi różaniec powstał z drzewa obozowej szubienicy. Trzeci powstał z szyby samolotu amerykańskiego, który został zestrzelony nad obozem. Wszystkie elementy różańców trafiły po wojnie do Polski i obecnie znajdują się na Jasnej Górze, w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, w katedrze wrocławskiej.

Wycieczka do Teatru Narodowego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

We wtorek 22 września 2016 klasa IA wybrała się do Teatru Narodowego wraz z wychowawcą panem Januszem Maciejewskim oraz panią Małgorzatą Szubartowską. Uczniowie klasy o profilu teatralnym mogli zobaczyć jak wygląda teatr od kulis. Dowiedzieli się między innymi jak przygotowuje się scenę do spektakli, gdzie przebywają aktorzy, kiedy nie są na scenie, gdzie odbywają się próby, gdzie przechowywane są rekwizyty i jak na scenę przewożone są te największe z nich. Mieli również okazję zobaczyć szwalnię, gdzie powstają stroje do przeróżnych spektakli, a także pomieszczenia, w których te spektakle się odbywają. Pani przewodniczka opowiedziała co nieco o historii powstania Teatru Narodowego, który jest najstarszym teatrem w Polsce, ale chętnie odpowiadała również na zadawane pytania. Opowiedziała na przykład o tym, co trzeba zrobić by pracować w Teatrze Narodowym. Wyjście to było bardzo istotne dla uczniów IA, ponieważ wiele osób z tej klasy planuje swoją przyszłą pracę powiązać z teatrem.

Weronika Kuryło

Inauguracja 45. Warszawskiej Jesieni Poezji

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W poniedziałek 3 października br. o godzinie 11.40 odbyła się uroczysta inauguracja 45. Warszawskiej Jesieni Poezji - cyklu lekcji poetyckich "To lubię" pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty (Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie uczniów z literaturą ojczystą przez spotkania autorskie młodzieży z wybitnymi osobistościami polskiej literatury oraz krzewienie wiedzy z zakresu warsztatu literackiego.).

Na wstępie przybyłych na lekcję inauguracyjną gości - Panią Aldonę Borowicz oraz Pana Marka Wawrzkiewicza - Pan Dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego powitał  słowami, iż mury tej szkoły należą przez kolejny tydzień do poezji. 
Niech zatem słowa uskrzydlone nadają  wszystkim nowe sensy i znaczenia, prowokują i motywują do refleksji...
Poeci tego dnia zaznajamiali z możliwościami wyrażania przez poezję języka miłości, która - w odczuciu poetów - stanowi chorobę... Dowiedzieć się też można było, że wiersz jest aktem umysłu, nie tylko serca; wiersze kobiece zawierają w sobie postać mężczyzny, który stanowi zwierciadło odbijające  w sobie uczucia kobiet...; poeta chce coś ukryć w swoich wierszach przed światem,  jednak krytyk literacki zawsze to ukryte coś odnajdzie...; kobieta - to dla poety - mężczyzny  niezgłębiona wiedza.

Wyjazd integracyjny do Maróza

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniach 12 – 14 września 2016 roku uczniowie klas I b i I d wyjechali na integracyjną wycieczkę do ośrodka w Marózie. W ciągu tych trzech dni mieli okazję zobaczyć zamek w Nidzicy, w Olsztynie zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne oraz obejrzeć film w planetarium. Niezwykle atrakcyjne okazały się gry i zabawy w Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach. Wieczorami można było potańczyć, a także miło spędzić czas przy ognisku. Ostatniego dnia zorganizowane zostały zajęcia integracyjne w grupach z panią pedagog.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2016/2017 - archiwum

W dniu 1 września br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17. Pan Dyrektor Marcin Konrad Jaroszewski przywitał wszystkich zebranych oraz życzył uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie powitała wszystkich przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Paulina Gajewska. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.