Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych 2018

Super User. Opublikowano w Trójca

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wolskich Gazetek Szkolnych - kontynuujemy wieloletnią tradycję corocznych spotkań w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Śniadeckiego. To wspaniała okazja do wymiany redakcyjnych doświadczeń, połączona z rozstrzygnięciem konkursu oraz rozdaniem atrakcyjnych nagród. Zainteresowane redakcje szkolnych gazetek prosimy o wypełnienie dołączonej karty zgłoszenia i wysłanie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 maja 2018 r.

Spotkajmy się w Śniadku!

REGULAMIN KONKURSU WOLSKICH GAZETEK SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
1) Organizatorem konkursu jest XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.
2) Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych trwa do 30 maja 2018 r. i odbywa się w następujących kategoriach:
  gazetki klas 0 — IV szkół podstawowych;   gazetki klas V — VII oraz oddziałów gimnazjalnych w szkołach podstawowych;   gazetki szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.
3) Szkoła biorąca udział w konkursie do 30 maja 2018 r. przesyła/dostarcza pod adres XXX LO im. Jana Śniadeckiego, ul. Wolność 1/3, 01-018 Warszawa numery gazetki wydane w roku szkolnym 2017/2018. Adres e-mail: konkurs. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4) Zgłoszone do konkursu gazetki ocenia Komisja Konkursowa według następujących kryteriów:
  spójność tematyczna gazetki (0 —6 p.),   obecność stałych rubryk tematycznych, konsekwencja formy (0 — 6 p.),   różnorodność i oryginalność tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej (0 — 6 p.),
  atrakcyjność czytelnicza, podejmowanie tematyki istotnej dla społeczności szkoły
(0-6 p.),   komunikatywność (przekaz dostosowany do wieku odbiorców) (O — 6 p.)   tytuły odpowiednie do tekstów, zachęcające do czytania (0 —4 p.),   własnoręczne zdjęcia związane z tematyką wypowiedzi (0 —4 p.),   szata graficzna jako znak rozpoznawczy, atrakcyjność wizualna, estetyka (O    poprawność językowa (0 — 4 p.),
  poprawność edytorska (wyczerpująca stopka redakcyjna, numeracja stron, czytelność, przejrzystość, wyraźne odróżnianie przedruków od tekstów własnych)
(0-3
  dostępność na stronie internetowej szkoły (0 — 3 p.),   regularność wydawania (0—3 p.).
5) Zaproszenia do Komisji Konkursowej składa organizator, do którego należy ostateczna decyzja o składzie jury.
6) Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
7) Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 5 czerwca 2018 r. o godzinie 12.00 w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Śniadeckiego w Warszawie, ul Wolność 1/3.
8) Komisja Konkursowa zastrzega sobie wyłączne prawo interpretacji podanego regulaminu. Od jej werdyktu nie przysługuje odwołanie.
Informujemy także o dodaniu okolicznościowej kategorii specialnei; to konkurs na specjalne wydanie gazetki szkolnej poświecone setnej rocznicy odzyskania   z wyjątkową nagrodą Pana Krzysztofa Strzałkowskiego,
Burmistrza Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy.
W kategorii tej oceniane będą:
- tematyka związana z rocznicą (O — 4p.), - różnorodność prezentowanych trescł (0  - oryginalność i pomysłowość (0 — 4p.),
- szata graficzna (0 — 4p.).

Koordynator Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych

Joanna Cieplińska-Kowalska