Mazowiecki Konkurs
Biologiczny NUCLEUS 2021

Spotkanie z Sędzią Wojciechem Hermelińskim

W dniu 19 października 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Śniadku Pana Wojciecha Hermelińskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku oraz byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Konstytucyjnego i poświęcone było Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności przepisów dotyczących wolności i praw obywatelskich, w tym wolności słowa i wolności zgromadzeń. Pan Sędzia odniósł się również do bieżących wydarzeń, a także odpowiedział na nurtujące nas pytania. W spotkaniu wzięło udział ok. 200 uczniów XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego zainteresowanych edukacją obywatelską i tematyką prawną.

Dziękuję Pani Bożennie Zahorskiej, nauczycielce języka francuskiego, za zaproszenie Pana Sędziego i zorganizowanie spotkania, Panu Sędziemu Wojciechowi Hermelińskiemu za przyjęcie zaproszenia, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tej wyjątkowej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie.

Marcin Konrad Jaroszewski