Mazowiecki Konkurs
Biologiczny NUCLEUS 2020

Pierwsza edycja konkursu Śniadek Spelling Bee

20. stycznia odbył się pierwszy etap wewnątrzszkolnego konkursu Śniadek Spelling Bee - unikatowego konkursu ortograficznego dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum Śniadeckiego. Konkurs, wzorowany na prestiżowych zawodach odbywających się od ponad stu lat w szkołach amerykańskich, ma na celu nie tylko sprawdzenie znajomości pisowni wyrazów sprawdzających trudność nawet młodzieży anglojęzycznej, lecz także rozwijanie umiejętności rozumienia rozmaitych angielskich akcentów i znajomość angielskiego słownictwa na poziomie od B2 do C2.
Konkurs objęty został patronatem przez PocketBook - jednego z wiodących na świecie producentów czytników elektronicznych z ekranami E Ink. Dzięki szczodrości naszego sponsora, na zwycięzcę pierwszej edycji Śniadek Spelling Bee czeka nowoczesny i superlekki czytnik ebooków PocketBook Touch Lux 4 z dotykowym wyświetlaczem i wbudowanym podświetleniem. Ponadto, finaliści konkursu, którzy uzyskają najlepsze wyniki otrzymają karty prezentowe na zakupy książek lub multimediów w sieci Empik.
Po zawodach pierwszego stopnia do finału zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów:
1. Paweł Budzicki z 1pe
2. Karol Flasiński z 1pe
3. Karolina Kamińska z 2d
4. Dominik Krzyżewski z z 1gb
5. Agata Kula z 2a
6. Zuzanna Przerwa z 1pa
7. Ngoc Sachanowska z 2d
8. Filip Siekierka z 1pe
9. Miriam Szymańska z 2e
Zwycięzcę konkursu poznamy już 4. marca 2020 - finał konkursu będzie zwieńczeniem uroczystości Dnia Języków Obcych organizowanych przez szkolny Zespół Języków Obcych.
Małgorzata Szubartowska