Wycieczka do Cytadeli Warszawskiej

13 grudnia klasa 3a wybrała się wraz z Panią Anną Jeleszuk na wycieczkę do Cytadeli Warszawskiej. W trakcie zwiedzania muzeum, na prośbę naszego pełnego pasji przewodnika, jedna z naszych koleżanek wcieliła się w rolę więźnia Cytadeli, dzięki czemu mogła jeszcze bliżej poznać realia tego XIX- wiecznego więzienia. Podczas wizyty w celi śmierci oraz w celach tak znanych postaci jak Józef Piłsudski, czy Romuald Traugutt, nie tylko dowiedzieliśmy się wiele o ludziach, którzy oddali życie za niepodległość kraju, lecz także poznaliśmy sekretny sposób jednego z Ojców Niepodległości Polski na ucieczkę z Cytadeli. Choć czas nas gonił, zdążyliśmy pod koniec wycieczki obejrzeć lochy tego miejsca, pomieszczenie pozbawione światła, do którego trafiało się za stałą niesubordynację. Wszyscy, bez wyjątku, byli zadowoleni z wycieczki. Klasa z żalem wracała do szkoły, żegnając się z tym pełnym wrażeń miejscem.
 Martyna Banat i Aleksandra Sielewicz, 3a