Tydzień Konstytucyjny

W dniach 21-26.10.2019 r. w naszym liceum wzięliśmy udział w VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołody. Przez cały tydzień w naszej szkole miały miejsce zajęcia, polegające między innymi na przybliżeniu nam pojęcia Konstytucji oraz zwróceniu naszej uwagi na to, jak ważne jest bycie świadomym obywatelem. Dzięki tym lekcjom, dowiedzieliśmy się więcej o naszych prawach i obowiązkach, zawartych w tym dokumencie, a także jak z nich korzystać w różnych sytuacjach. Mogliśmy również zobaczyć jak w praktyce działa prawo, poprzez omówienie wielu zagadnień na przykładach z naszej codzienności. Mieliśmy okazję nauczyć się, jak unikać mowy nienawiści oraz jak chronić przed nią innych.

Uważam, że były to bardzo wartościowe zajęcia, które pozwoliły nam pogłębić swoją wiedzę o Konstytucji, czyli najważniejszym akcie prawnym naszego państwa. Sądzę, że każdy obywatel powinien być świadomy swoich praw i obowiązków i cieszę się, że mieliśmy możliwość lepiej się z nimi zapoznać. Sposób prowadzenia zajęć był bardzo ciekawy, dzięki czemu chętnie przyswajaliśmy tę wiedzę. Było to dla nas bardzo interesujące doświadczenie, dające nam nowe spojrzenie na kwestie związane z naszym życiem w społeczeństwie.
Julia Pawlak 2a