W piątek, 9 czerwca, w XXX LO im. Jana Śniadeckiego odbyła się VII Gala Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych. W tym roku zaproszeni goście stawili się wyjątkowo licznie. Jury, w składzie: przewodnicząca, pani Aleksandra Dunalewicz, przedstawicielka Urzędu Dzielnicy Wola, pani Joanna Rutkowska, redaktor prowadząca „Kuriera Wolskiego” oraz pani Joanna Cieplińska-Kowalska, przedstawicielka organizatora w kategorii: szkoły podstawowe przyznało I miejsce SP nr 222 im. Jana Brzechwy („Brzechwuś”); II miejsce zajęła SP nr 63 im. Zawiszy Czarnego („Mardziak”), a III – SP nr 26 im. Mirosława Biernackiego („Szkolne Wieści”). Wyróżnienie otrzymała SP nr 132 im. Sandora Petofiego („Sandor”) za specjalny numer gazetki poświęcony dzielnicy Wola. W kategorii: gimnazja otrzymaliśmy tylko jedno zgłoszenie do konkursu - Gimnazjum Integracyjnego nr 61 im. Ireny Sendlerowej – „Tajemnice Elekcyjnej”. Natomiast w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne rywalizowało siedem gazetek. I miejsce zajęło XLV LO im. Romualda Traugutta („Monitor Traugutta”), II – XII LO im. Henryka Sienkiewicza (“Na Siennej”), a III – XXX LO im. Jana Śniadeckiego (“Pora na Śniadka”). Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie – za specjalny dodatek wydawany w czasie Tygodnia Teatralnego – LXXXVI LO im. Batalionu „Zośka” („Świat wg Zośki”).

Joanna Cieplińska-Kowalska