Dzień Patrona

W poniedziałek 21. listopada 2016 świętowaliśmy w szkole Dzień Patrona. Dzień ten obfitował w rozmaite wydarzenia związane z bieżącym życiem szkoły, jak i jej patronem Janem Śniadeckim. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jeleszuk zorganizował kiermasz ciast oraz debatę kandydatów na nowych przewodniczących Samorządu. Zwieńczeniem dnia była gra „Polowanie na Śniadka” zorganizowana przez grupę uczniów z klas 1a, 1d, 2a i 2b pod opieką pani Szubartowskiej. Przed reprezentantami klas stało osiem wyzwań luźno inspirowanych życiem i dokonaniami naszego patrona, mieli więc na przykład w krótkim czasie zbudować miniaturowe latające balony lub zrekonstruować układ planet ze zestawu sportowych piłek, aby odzyskiwać ukryte na terenie szkoły słowa klucze i na koniec ułożyć z nich zwyciężające hasło. Najszybsza i najskuteczniejsza okazała się klasa 1b, która została nagrodzona przez dyrektora wycieczką klasową.

Małgorzata Szubartowska