Turniej siatkarski

W dniu 28 listopada 2016 roku odbył się I ANDRZEJKOWY TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR DYREKTORA XXX LO.

W turnieju eliminacyjnym uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy, z których dwie drużyny awansowały do ćwierćfinałów a jedna odpadała. Turniej eliminacyjny rozgrywano w systemie „każdy z każdym” - jeden set do 15 pkt.

W ćwierćfinałach rozegrano 4 mecze, po których 4 drużyny awansowały do półfinałów. Mecze półfinałowe i finały rozgrywane były do 2 wygranych setów. Ostatecznie, w wyniku bardzo emocjonujących rozgrywek, cztery pierwsze miejsca zajęły drużyny:

4 miejsce reprezentacja klasy 2C

3 miejsce reprezentacja rady pedagogicznej

2 miejsce reprezentacja klasy 1B

1 miejsce reprezentacja klasy 2B

Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim były rozgrywane. Turniej rozgrywany był na dobrym poziomie i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję.

Pod koniec turnieju reprezentacja uczniów wręczyła Panu Dyrektorowi, z okazji urodzin, pamiątkową tablicę oraz bukiet kwiatów.

Anna Kruszewska