Wycieczka do Teatru Narodowego

We wtorek 22 września 2016 klasa IA wybrała się do Teatru Narodowego wraz z wychowawcą panem Januszem Maciejewskim oraz panią Małgorzatą Szubartowską. Uczniowie klasy o profilu teatralnym mogli zobaczyć jak wygląda teatr od kulis. Dowiedzieli się między innymi jak przygotowuje się scenę do spektakli, gdzie przebywają aktorzy, kiedy nie są na scenie, gdzie odbywają się próby, gdzie przechowywane są rekwizyty i jak na scenę przewożone są te największe z nich. Mieli również okazję zobaczyć szwalnię, gdzie powstają stroje do przeróżnych spektakli, a także pomieszczenia, w których te spektakle się odbywają. Pani przewodniczka opowiedziała co nieco o historii powstania Teatru Narodowego, który jest najstarszym teatrem w Polsce, ale chętnie odpowiadała również na zadawane pytania. Opowiedziała na przykład o tym, co trzeba zrobić by pracować w Teatrze Narodowym. Wyjście to było bardzo istotne dla uczniów IA, ponieważ wiele osób z tej klasy planuje swoją przyszłą pracę powiązać z teatrem.

Weronika Kuryło